Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi- 2016

Pide, Karadeniz’dir. Trabzondur, Giresundur, Samsundur.

Ancak bu sene yazın başında Karadeniz’e yaptığımız gezimizde gördük ki, artık eski Rize kavurması, Trabzon tereyağı diye güzellikler kalmamış. Zira, hayvancılık ve mandıracılık maalesef can çekişiyor Karadeniz’de. Rize’ye kavurma etinin, mevsimine göre Amasya ve Erzurum’dan geldiğini öğrendiğimizde üzüldük açıkçası. Bu zenginlikleri korumakta başarılı olamıyoruz. Hal böyle olunca yine en güzel köfteyi, döneri ve pideyi Orta ve Doğu Anadolu’da yiyecekmişiz gibi görünüyor.

Bu kez ülkenin başkentinde, en iyi pidenin izini sürdük, burada durum nedir bir bakalım dedik. Eski tatları bulamasak da, hala işini hakkıyla yapan bir kaç iyi işletme bulduk ve sevindik. Ve listeledik.

Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi için listemize göz atın.

2- Everek Develi Pide, Kızılay

Picture 2 of 7

Konya'nın etli ekmeği desek daha doğru ancak netice itibariyle pide. Hamuru çıtır, kullanılan malzeme kaliteli. Adres: İzmir Cad. 8/10 Kızılay, Ankara Tel: (0312) 231 6366

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

4 thoughts on “Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi- 2016

 • 06 Ağustos 2017 tarihinde, saat 13:26
  Permalink

  ümitköyde karadenizin samsun yöresine ait pideler yapan bir yerimiz var yolunuz düşer ise bir uğrayın derim …

  ALAÇAMLI PİDE osmanağa konakları 2494/4.sokak no:7

  Yanıtla
 • 23 Ocak 2018 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  Sanırım bu sıralamayı yapanlar Abidinpaşa Develi Pide salonunda pide yememişler Ankaranın en iyi kuşbaşılı pidesi develi pide salonunda yenir.

  Yanıtla
 • 30 Haziran 2019 tarihinde, saat 22:59
  Permalink

  Pide yiyeceksen gs dicle kebab da yiceksin uludere sok. 2/c etlik gata karşısı

  Yanıtla
 • 06 Kasım 2020 tarihinde, saat 18:44
  Permalink

  Herkes Ankaranın bilinen ve lüks mekanları üzerinden sıralama yapmaya çalışıyor. Zigana pide hiç de birinciliğe oturacak durumda değil. Kendilerince çatalsız bıçaksız yedirince farklı bir şey yaptıklarını sanarak meşhur olmuşlar. Zigana pideye 4-5 defa arkadaşlarımla gittiğimde hamuru yumuşak ve bölünebilen pideler geliyordu. En son eşimle gittiğimde çok sert ve insanın damağını yaralayacak kadar çiğneme imkanı olmayan bir pide ile karşılaşınca ustaya pidenin neden bu kadar sert olduğunu sorduğumda; ukala bir biçimde “bu pide böyle” diyerek “sen anlamazsınıza” getirince bir daha gelmemeye karar verdiğim yerdir.
  Sayılan yerlerin hepsinde pide yemiş birisiyim.
  Anafartalarda tam bir merdiven altı diyeceğimiz ama pidesi de aksine Ankaranın en iyi pidesi unvanını hak eden Merhaba Pide de yemeyen kimse kendince sıralama yapmasın.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir