Balonla Çikolata Kasesi Yapımı – Video-

Şimdi size hayat kurtaran bir video izleteceğiz. Evdesiniz, telefon çaldı, misafirleriniz gelecek. Telaşa gerek yok, sadece birkaç dakikada hem farkındalık yaratabileceğiniz hem de yorulmayacağınız bir sunum yapabilirsiniz. Sadece evde her zaman çikolata ve balon bulundurmayı unutmayın yeter :)

Çikolata kaselerinizi yapmak için çikolata, balon ve ihtiyaca göre balon şişirici (ne kadar balon şişireceğinize bağlı) alabilirsiniz.

Çikolatanızı benmari usulü eritirken bir yandan da küçük balonlarınızı şişirin. Daha sonra bir tepsi üzerine yağlı kağıt yerleştirin. Çikolatadan bi kaşık alarak ayakta kalması için taban yapın. Sonra da balonu kase boyutunda olacak şekilde çikolataya batırıp, tabanın üstüne yerleştirin. Aynı işlemleri diğer balonlar için de uyguladıktan sonra çikolatanızın tekrar sertleşmesini bekleyin. Sertleşen çikolataların içindeki balonları patlatın ve tabanını da dikkatlice zeminden ayırın. İşte çikolata kaseniz hazır. İster içine dondurma koyun, ister meyve, ister krem şanti… Ama hepsiyle de denemeye değer değil mi?

Videosu aşağıda…

2 thoughts on “Balonla Çikolata Kasesi Yapımı – Video-

 • 15 Mart 2015 tarihinde, saat 19:13
  Permalink

  yağlı kağıt yerine başka ne kullanılır

  Yanıtla
 • 15 Mart 2015 tarihinde, saat 19:13
  Permalink

  çok güzel bi site yağlı kağıt yerine başka ne kullanılır

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir