Diğer Listeler

Bayram Sofralarının 7 Vazgeçilmez Lezzeti

Malum Ramazan bitiyor. Ailenin yemek yapma konusunda en deneyimlileri tüm hünerlerini döktürerek, en çok sevilen yemeklerini bayram masalarında ortaya çıkarıp tüm el öpenleri şenlendirecek. Peki bayramda en çok ne yenilecek?

Elbette her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Bazı balkan göçmeni ailelerde bayramlarda Trileçe yapılırken (şimdilerde herkes bu ailenin torunu olmak ister kesin), bazıları da Kabaklı Börek yaparak bayram ziyaretlerini eşsiz bir ziyafete dönüştürür. Elbette bayramlarda her hanenin kendine özgü yeme-içme ritüelleri vardır ancak biz sizin için genel teamülde “Bayram Sofralarının 7 Vazgeçilmez Lezzetini” araştırdık.

Siz de kendi bayram  sofralarınızdaki vazgeçilmez lezzetleri aşağıda yorumlar kısmına yazarak bu listeye katkıda bulunabilirsiniz. Sizin evin spesiyalleri nedir merak ediyoruz…

1. Zeytinyağlı Yaprak Sarma

2. Ev Baklavası3. Keşkek Çorbası

4. Pilav Üstü Tas Kebap

5. Ev Yapımı Su Böreği

6. Ev Yapımı Tel Kadayıf

7. Türk Kahvesi ve Lokum

 
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Bayram Sofralarının 7 Vazgeçilmez Lezzeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir