Gurme Haber

BİM 26 Ocak Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu

İki haftadır Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu yazısı girmiyorduk. Ama baktık ki bugün baya şenlikli bir katalog var, hemen yazalım dedik.

Kataloğun ilk sayfasından başlıyoruz.

En alt sol köşede gördüğüm Dost Laktozsuz Süt mü? Vay canına gerçekten. Dost aştı kendini. Henüz markete gitmedik ama eğer kaldıysa alırız mutlaka. Şimdi de en üst sağ köşeye bakıyoruz. Hindi kavurma? Bildiğin kavurma gibi duruyor. Fiyatı ise normal kavurmaya göre yarı yarıya daha uygun. Alım gücünün düşmesiyle, markaların çözüm arayışlarının sonucu olsa gerek bu hindi kavurma.

Hindi kavurmanın hemen yanında Torku salam ve sucuğu yer alıyor. Ürünleri nasıl bilmiyoruz, salamı alıp denenebilir.

Hollanda menşeili tereyağ gelmiş Frico marka 200 gr 14.50 TL. Başka alışveriş sitelerinde aynı marka tereyağ aynı gramajıyla 49 lira. Yani bir alıp denenebilir.

Cheddar Peyniri 200 gr 13,90 TL’ye de iyi gibi duruyor. Peynir çeşitlerini sevenler alır kesin.

Şimdi gelelim diğer sayfaya.

Ne ararsan var sayfası yapmışlar bildiğin. Çok karmaşık duruyor ama içlerinden gözümüze çarpanları hemen seçeriz, sorun olmaz. Bakın hemen birini seçtik bile. Süt reçeli. Sevenler ve daha önce adını duyup ama denememiş olanlar kesin alacaktır.

Abdullah Efendi aromalı türk kahveleri gözümüze çarptı bir hemen. Naneli-çikolatalı, kaymaklı ve çikolatalı olmak üzere üç çeşit kahve yapmışlar. Bir felaket de olabilir çok güzel de olabilir, bilemiyoruz, alıp denemeden bilemeyeceğiz.

Altta fırın helva gördüm bir de. Balık sonrası için alınabilir. Aaa helvanın hemen yanında cevizli zile pekmezi var. O da değişik bir ürün.

Mısır gevreği ve pirinç patlağına alışkınız ama buğday patlağı pek de sık karşılaştığımız bir ürün değil. Zaten laktozsuz sütümüzü de almış olacağız, süte katıp bir deneriz. Bakalım nasılmış tadı.

Diğer BİM yazılarımız:
BİM 5 Ocak Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu
BİM 29 Aralık Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu
BİM 22 Aralık Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

3 thoughts on “BİM 26 Ocak Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir