Gurme Haber

BİM 23 Şubat Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu

Bugün günlerden BİM. Salı gününe değişik ürünler getirmeyeli iki hafta geçmişti artık umutlarımı yitirmeye başlamıştım ne yalan söyleyeyim. Ama bu hafta umut var dedirtti.

Ülker kış serisinden tuzlu karamelli çikolata gelmiş. İlginç. BİM’in piyasaya yeni çıkan bir ürünü getirmesi dikkat çekici ama daha dikkat çekici olan ise kış serisinden neden sadece karamellisi var da kan portakallı olanı da yok. Acaba tuzlu karamelli olanı çok satılmadı da eldekileri bitirmek için mi BİM ile anlaşıldı? Bilemiyorum. Ama hazır gelmişken portakallısı da gelseymiş iyi olurmuş.

BİM bu aralar kahve dünyası ürünlerini sık sık getirmeye başladı. Ama sadece kahvesi ve Gofrik gofretinden geliyor. Halbuki Kahve Dünyasının çok çeşitli ve çok güzel ürünleri var, başka ürünler de gelse güzel olurmuş. Neyse bitter çikolata kaplamalı Gofrik gelmiş BİM’e, Gofrik severler kaçırmasın.

BİM’de görmeye alışık olduğumuz 3 tane kahve çeşidi var, türk kahvesi, granül kahve ve 3’ü bir arada tarzı kahveler. Lakin bu hafta filtre kahve de görecek gözlerimiz belli ki. Evde filtre kahve yapmaya yeni başlamış biri olarak, kahve seçmek öyle çok da basit bir olay değilmiş. Kahvenin kendine ait ayrı bir dünyası varmış, içine girince anlıyor insan. Çok fazla çeşidi var ve herkesin ayrı bir damak lezzeti mevcut. Bu sebeple BİM’e gelen kahve nasıldır hiçbir fikrim yok. Alıp deneyenler yorum yapabilirler bu yazının altına.

Netle Damak da gelmiş bu hafta. Artık Damak klasik bir lezzet, ona ekstradan bir şey demeye gerek yok.

Turna yemişi ve kuru erik güzel bir seçim olmuş. Kuru meyve iyidir, alıp tüketmek lazım, tabi diğer rafine şekerli yiyecekleri oldukça azaltmakta fayda var, ekstra şeker yüklemeye gerek yok kuru meyve de tüketerek.

Şöyle bir görsele bakıyorum… Tatlı patates ve tarçın aromalı patates cipsi mi? İşte bu ilginç bir ürün. Bununla ilgili bir lezzet testi gelebilir belki.

Oooo şalgam varmış orada yahu. Onu atlıyormuşuz az kalsın. Doğanay’dan 300ml’lik şişelerde acılı ve acısız şalgamlar gelmiş. Alınır.

Dost’tan çilekli ve kakaolu süt görüyorum katalogda. İyi de bu ürünler zaten her zaman satılan ürünler değil miydi? Niye kataloğa girmiş ki? İlginç.

Kataloğun en üst kısmına en son değinelim bakalım. 1,5 kiloluk çokokrem gelmiş. Sevenleri vardır illa ki, fiyatı da uygun galiba, benim fikrim yok gerçi, ekonomik boy yazıyor, öyledir herhalde.

Diğer BİM yazılarımız:
BİM 9 Şubat Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu
BİM 26 Ocak Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu
BİM 5 Ocak Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu
BİM 29 Aralık Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu
BİM 22 Aralık Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

One thought on “BİM 23 Şubat Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir