Alkollü içeceklerBunları BilelimKokteyl TarifleriYEMEK TARİFLERİ

Bütçe Dostu İki Klasik İçki (Kokteyl) Tarifi: Cin Tonik ve Martini

Martini ve Cin Tonik Tarif

Cinle ilgili en güzel şeylerden biri de çoğu insanın pahalı cinle ucuz cinin tadını ayırt etmekte çoğumuzun zorlanmasıdır. Cin endüstrisi için bu kötü olabilir, ancak bizim gibi akıllı tüketiciler için bu gerçekten nimettir. Banka hesabınızı boşaltmadan kendinize, sevdiklerinize lezzetli bir Martini ve havalı bir Cin Tonik hazırlayabilirsiniz. Bu bütçe dostu iki tarifi de çok seveceksiniz. Tadının ve sunumunun pahalı malzemelerle yapılan kadar iyi olacağına emin olabilirsiniz.

Gordon’s ya da Seagram’s gibi ucuz cinlerin hiçbir kusuru yok. Aslına bakarsanız, alt segment cinler diğer içkilerin alt segment cinler diğer içkilerin alt segment seçeneklerine göre çok daha iyidir. Bütçe dostu cin tonik hazırlamakta tereddüt etmenize hiç gerek yok. Çünkü daha pahalı cinlerin o pürüzsüz, kadifemsi dokusuna göre biraz daha sert olabilir ancak lezzetten yana hiç bir şey kaçırmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Martini Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:
4 Ölçü New Amsterdam Cin
1 Ölçü Sek Vermut
1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu

Yapılışı:
Buz dolu shaker’a cin ve vermutu dökün. Kuvvetlice çalkalayın. Karışımı çalkalayın. Karışımı kokteyl bardağına süzün. Birazcık limon sıkın.
Kokteyl bardağınız yok mu? Dert etmeyin, martini uyumlu bir içkidir. Öyle ki Old Fashioned bardağına koyduğunuz buzlu halinden daha fazla keyif almanız dahi mümkün. Seçim size kalmış!

Cin Tonik Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:
1 Ölçü Seagram’s Cin
1 Ölçü Tonik
1 Kapak Misket Limonu Suyu
1/4 Misket Limonu (Süslemek İçin)

Yapılışı:
Bardağı buzla doldurup üzerine cin ve toniği dökün. İyice karıştırın. Misket limonu suyuyla tamamlayın. Misket limonu dilimiyle süsleyin.

İçeceğinizin tadını çıkarın.

*Not: Eğer ilgilenirseniz bütçe dostu Klasik Old Fashioned tarifimize de göz atabilirsiniz.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

2 thoughts on “Bütçe Dostu İki Klasik İçki (Kokteyl) Tarifi: Cin Tonik ve Martini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir