Hızlı Somon Marinasyon Nasıl Yapılır? – Video-

Bu somon marinasyon videosunu koymamızın bir sebebi var. Mert Keçeci, evinde hobi olarak sadece yemek yapan biri değil. Özellikle somon işinin kalbinde, dünyanın en önde gelen somon üreticilerinden Marine Harvest’ta çalışan bir Türk. Dolayısıyla bize göre onun somona bir yemek olarak yaklaşımı, herhangi birinin ya da bir şefin somona yaklaşımından çok daha kıymetli.

Norveç’te bizzat tanışma fırsatını bulduğumuz Mert on numara bir insan olduğu için bu somon marinasyonunun da on numara olduğunu düşünüyoruz. Siz de eğer bizim gibi somon seviyorsanız çok basit bir şekilde hazırlanan bu marinasyonu hemen evinizde deneyebilirsiniz.

Mert’ten somona dair daha çok videolar bekliyoruz.

İzleyelim. Afiyet olsun.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Somon Füme Nedir? Somon Nasıl Fümelenir?
Somon Füme İle Yapılacak Pratik Tarifler
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir