Diğer Listeler

İftar Sofralarının Vazgeçilmez 7 Yiyeceği

Ramazanla beraber iftar masalarının en başat yiyecekleri de sofralarda yer edinmeye başladı. Her ülkenin iftar masalarında uygulamalar farklıdır ama Türk iftarı denildi mi akla gelen belli başlı yiyecekler vardır. Bunlar masada olmadı mı o sofra anlam kazanmaz ve bir Türk insanı için iftar sofrası olma özelliğini kaybedebilir.

Sözü fazla uzatmadan iftar sofralarının en vazgeçilmez 7 yiyeceğini sıralıyoruz.

***Fotoğrafların üzerine tıklayarak ilerleyebilirsiniz!

1. Pastırma
Havalar ne kadar sıcak olursa olsun Pastırma tüketimi Ramazan ayında tavan yapar. İnsanlarımız üfül üfül çemen kokmaktan asla çekinmezler.pastirma-a-traditional-dry-meat-of-turkish-people

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “İftar Sofralarının Vazgeçilmez 7 Yiyeceği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir