Gurme Haber

İlhan Koçulu – Kars Kasabı Göktürk’de Açıldı!

Göktürk’de iyi et ve iyi kasap arayanlara güzel bir haberimiz var. Türkiye’de peynirciliğin doktoru, iyi besiciliğin mimarı, Kars’ı ”Kars” yapan bir nev-i piran, İlhan Koçulu’nun Kars Kasabı Göktürk’de hizmete açıldı. Kars’ın yüksek meralarında sadece “fiy, yonca ve korunga” yiyerek beslenen Zavot ırkı sığırlarının ve kuzularının etleri satılıyor.

göktürk_gurme_kasap

Kars Gravyer Peyniri ve Kavılca Buğdayı‘ndan sonra İlhan Koçulu‘nun “iyi ve sağlıklı et” konusuna el atmasına çok memnun olduk. Gravyerinin ve Kavılca unundan yapılan ekmeğin tadını iyi bilenler olarak geçtiğimiz günlerde Kars Kasabı’na bir ”hayırlı olsun” ziyaretine gittik. Bizimle beraber olan Kolektif Chef ekibinin değerli şefleriyle, Kars Kasabı’nın tertemiz etlerini yerinde tanıyıp, pişirip, tatma imkanımız da oldu.

göktürk gurme kasap

Şunu öğrendik ki; doğal otla ve açık alanda beslenen (grass-fed meat) hayvanın eti alıştığımızın dışında bir lezzet. Bunu yer yemez fark ediyorsunuz. Kolektif Chef grubunun şefleri de etlere tam not verdi. Bu arada, kasapta sunulan sosis, sucuk ve köftenin tüm yan malzemeleri (soğan, tuz, baharatlar vs.) İpek Hanım’ın Çiftliği’nin doğal ürünlerinden kullanılılıyor. Sucuk ve sosis gibi şarküteri ürünlerinin hiç birinde koruyucu ve katkı maddesi (Sodyum Nitrit, MSG, Sodyum Sülfit vb.) kullanılmadığı için raf ömrü oldukça kısa. Hızlı tüketim için az miktarlarda alınması tavsiye ediliyor.

Unutmadan söyleyelim, İlhan Koçulu – Kars Kasabı, Göktürk ve çevresi semtlere özel aracı ile servis yapıyor. Ayrıca unutmadan söyleyelim, kasabın gurme et severler için bir de Dry Age dolabı var.

Adres: Cumhuriyet Cad. Corner Apt. No: 14 Dükkan: 4  Göktürk – Eyüp/ İstanbul
Tel: 05306803436
Kars Kasabının Facebook Hesabı: https://www.facebook.com/karskasabi/

Aşağıda ziyaretimiz sırasında çektiğimiz bonfilenin pişirilmesi videosunu izleyebilirsiniz. (Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.)

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

3 thoughts on “İlhan Koçulu – Kars Kasabı Göktürk’de Açıldı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir