Genel Yemekler

İstanbul’un En İyi 7 Dönercisi – 2018

İstanbul’un En İyi 7 Dönercisi – 2018

Döner deyince çoğumuz için akan sular duruyor. Elbette hepimizin döner tercihi de farklı. Eti yağlı/yağsız, pilav üstü, dürüm ya da pides arası. Herkesin döner tercihi farklı olunca beğendiği adreste farklı oluyor. İstanbul’daki en iyi 7 döner adresini sizler için araştırıp, derledik.

1. Tatar Salim, Ataşehir

Ağırlıklı olarak Biga ve Keşan bölgesinden tedarik ettikleri etleri,  kendilerine özgü soslar ile terbiye ederek, odun ateşinde pişiriliyor ve tandırda pişen yumuşacık lavaş ile sunuluyor. Öğlen saati kuyrukta beklemek sabır ister elbette ama kaç tane dönerci manda sütünden kendi yoğurdunu yapıp, ondan ayran yapıyor ki? Sırayı beklemeye değer… Yaprak döneri ayrı, eşlikcileri ayrı güzel.

Adres: Atilla İlhan Cd. Efe Sk. No:2/1 Küçükbakkalköy / Ataşehir Tel: 02164082626

2. Karadeniz Döner Asım Usta, Beşiktaş

Beşiktaş Çarşı içerisinde, önünde her daim kuyruk olan lezzet durağı. İşin en güzel yanı da her gün sabahtan asılan kuzu-dana eti karışık 100 kiloluk dönerin yine o minicik dükkanda ürettikleri sıcacık ve mis gibi kokan pidelerle birlikte tüketilmesi. Ayrıca dönerlerin sunulduğu tabakların ve ayran maşrapalarının çinko tabaklarda olması çok hoş. Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Mumcu Bakkal Sk. No:6, 34353 Beşiktaş/İstanbul Tel: 212 2617693

karadeniz-pide-doner-asim-usta-02

3. Bayramoğlu Döner, Beykoz

Bayramoğlu’nda dönerin yapımı etin özenle seçilmesiyle başlıyor, işlenen et odun ateşinde pişiriliyor ve tandır fırınından çıkan lavaş dönerle buluşuyor. Kavacık’da yıllardır kalitesini bozmayan mekan. Aramızda gitmeyen kaldı mı?

Adres: Rüzgarlı Bahçe Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:2, 34805 Beykoz/İstanbul Tel: 216 4130045

4. Barış Büfe, Şaşkınbakkal

Bağdat Caddesi’nin kurtarıcısıdır o. Leziz döner, mis gibi ayran! Bir çok şubesi var ama Şaşkınbakkal başkadır.

Adres: Bağdat Cad. No:353/B Şaşkınbakkal, Kadıköy Tel: 02163584102

Bağdat Caddesi'nde Et Döner Nerede Yenir?

5. Sedef Döner, Fatih

Tarihi Yarımada içinde iyi döner arayanlara doğru adres. Merkezi Fatih’de bulunan Sedef Döner’in Sultanahmet’teki küçük yerinde bolca lezzet var.

Adres: Binbirdirek Mah. Divanyolu Cad. No:21/A Sultanahmet, Fatih, İstanbul Tel: 02125162440

6. İntiba Döner, Maltepe

Piyasaya ciddi anlamda iyi et tedarik eden markanın, kendi döneri de takdiri hak ediyor. Küçükyalı, Beşiktaş, Kartal, Kavacık ve İzmit’de şubeleri bulunuyor.

Adres: Aydınevler Mah. Sanayi Cad. No:30/A Maltepe, İstanbul  Tel: 08506445775

7. Zümrüt Büfe, Eminönü

Eminönü’nün kalabalık ve telaşesi içinde iyi döner arayanlara gelsin Zümrüt Büfe. Zümrüt Büfe, 1961 senesinde kurulmuş. Tahtakale esnafı ve bilenler bilir efradınca epey takdir toplamış ve tercih edilen bir yer. İsmi “Büfe” ama bildiğiniz büfeler gibi değil. Çünkü burada yiyebileceğiniz yegane şey: Döner. Sipariş vermeden önce mutlaka gramınızı seçin!

Adres: Tahtakale Mahallesi, Sabuncu Hanı Sk. No:12 Fatih, İstanbul Tel:02125228979

zumrut-bufe-et-doner-eminonu-istanbul-01.jpg

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)
Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

4 thoughts on “İstanbul’un En İyi 7 Dönercisi – 2018

 • Geri bildirim: Beylikdüzü Dönerciler - Biget Steakhouse Blog

 • cihan can

  tatar salim’in döneri tam bir fiyasko gittik denedik hiç memnun kalmadık. listenize güvendik ve yanıldık. tekrar kontrol etmenizde fayda var.

  döneri dana ve koyun karışık, ikincisi odun ateşi değil elektrikli sobada pişiyor. dönerler soğuk, kapalı kutu ayran satmıyor, açık ayranı her damak tadına uymuyor.

  Yanıtla
 • Cumali Canatan

  Yemek sepeti reklamı siteyi domine etmiş. Reklam arası yazı adeta. Muhtemelen sıralama da yemek sepeti sipariş sırasına göre oluşmuş..

  Yanıtla
  • Harika bir komplo teorisi. O reklamlar sen yemeksepeti kullandığın ya da kullanma potansiyelin olduğu için karşına çıkıyor. Başkalarına başka reklamlar görünüyor, emin olabilirsin :)

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir