En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi 7 İnegöl Köfte Adresi – 2022

İstanbul’un En İyi İnegöl Köftecileri

İnegöl köfteyi sevmeyen var mı? Yumuşacık dokusu, kuzudan gelen mis kokusu ile köfte denince ilk akla gelen köftelerin en başında gelir İnegöl Köftesi. Bursa’nın aynı adlı yeşil beldesinde yıllardır hiç değişmeyen, kuşaktan kuşağa aktarılan reçetesiyle aynı köfte damakları şenlendirmeye devam ediyor. Bursa’dan çıkan bu tarihi lezzetimizin izini İstanbul’da sürmeye var mısınız? İşte İstanbul’un En İyi 7 İnegöl Köfte Adresini denemeniz için aşağıya bırakıyoruz.

1- OY-ET, Kadıköy:

1987’den bu yana İnegöl’de kasaplık yapan Çiftçi ailesi, bu alandaki tecrübesini İnegöl dışına da taşıyan markaları ile şimdilerde İstanbul Kadıköy’de geleneksel İnegöl Köftesi sunuyor. “Coğrafi İşaretli” bu sulu ve yumuşak köfteler orjinaline en sadık biçimde üretiliyor. Köfteler ekmek içermiyor ve coğrafi işarete uygun olarak yassı şekilde basılıyor. Çiğ olarak satın alabileceğiniz köfteleri yakın zamanda mekanda pişmiş olarak da bulabileceksiniz.

Oy-Et ile ilgili detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Adres: Sahrayıcedit Mah. İnönü Cad. No:2/2 Sahrayıcedit Camii karşısı Oy-Et Kadıköy. Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 3021213

2- Ahmet Usta Tarihi Merkezefendi Köftecisi, Zeytinburnu:

1962’de 4 sandalye ile başlayan Merkezefendi köftecisinin yolculuğu şimdilerde kocaman bir tesis/mekan. Dana kaburga ve kuzu boşluğundan karılan köftenin, pişirilmesinin de ayrı bi ustalık gerektiği biliniyor. Yıllardır bozulmayan kalitesiyle Merkezefendi Köftecisi haklı bir üne sahip.

Adres: Merkez Efendi Cad. Dere Sok. No:14 Zeytinburnu/İSTANBUL
Tel: 05379782000

3- Ekspres İnegöl Köfte, Kadıköy:

1920 doğumlu Bulgaristan doğumlu Ali Çelik’in şimdilerde torunlarının işlettiği tarihi köfteciyi günün hemen hemen her saati hareketli görürsünüz. Mini mini, elastik ve sulu köfteleri her zaman aynı nefasettedir. Yanına verilen acı sosu, isteğe bağlı piyazı ve el yapımı hardalı nefistir. Hala denemeyenler için mutlaka tavsiye olunur.

Adres: Muvakkithane Cad. No:13/A Kadıköy – İSTANBUL
Tel: 02163361520

4- Han Köfte, Bağdat Caddesi:

1961’de Ankara Mithatpaşa Caddesi’nde başlayan köftenin yolculuğu şimdilerde Suadiye’de kocaman bir mekan ile devam ediyor. Yıllar içinde yoğun ilgi gören Han Köfte’nin hiç değişmeyen reçetesiyle sunulan ince uzun köftelerinin müdavimi çok.

Adres: Şaşkınbakkal Mah. Bağdat Cd. No:351, 34740 Suadiye-Kadıköy/İstanbul
Tel: +902163612968

5- Ankara Sereserpe Köftecisi, Bostancı:

İnegöl köftenin en farklı sunumu burada diyebiliriz. Bolca yeşillik, domates, soğanlar eşliğinde kızarmış ekmeklerle çatalsız daldığınız bir köfte sunumu var burada. Köfteler yine bildiğimiz elastiki köfteler. Oldukça değişik ve başarılı bir konsept.

Adres: Bostancı Mahallesi, Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cd No:81, 34744 Kadıköy/İstanbul
Tel: +902166587700

6- Köfteci Odabaşlar, Beykoz:

Uzun yıllardır devam eden istikrarlı aile işletmesi ile nefis sulu İnegöl tarzı köftelerini mutlaka denemelisiniz. Yıllar önce yazdığımız detaylı inceleme yazımızı okumak için tıklayınız.

Adres: Soğuksu Mah. Tuna Sok. No:1 Beykoz – İstanbul
Tel: +902163223779

7- Meşhur Beşiktaş Köftecisi, Beşiktaş:

Recep Usta’nın 58 yıldır değişmeyen mekanı. Köftesi ayrı, piyazı ayrı güzel. Günün her saati hareketli, servisi de ayrı başarılı. Mutlaka denenmeli.

Adres: Şair Leyla Sok. No:1/A Besiktaş Merkez, Beşiktas, İstanbul
Tel: 02122599174

Sizin de yorumlarda listeye katkılarınızı bekleriz.

Afiyet olsun..

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir