SakatatlarVideo

İzmir Söğüş Nasıl Hazırlanıyor? (Video)

İzmir Söğüş Nasıl Hazırlanıyor?

İzmir Hisarönü’ndeki Kemeraltı Çarşısı hiç şüphesiz İzmir halkı için bir gastronomi cenneti. İçerisinde yatık dönercisinden tutun da, kebapçısına, köftecisinden, tatlıcısına kadar bir çok lezzet durağı mevcut. Lakin işte burada en çok öne çıkan lezzetlerden bir tanesi de İzmir Söğüş! Kuzu kellenin Niğde’de söğüş olarak keşfinin ardından İzmir’de kendi usulüne ulaşan bu lezzetli ve hazmı oldukça kolay sakatatı Meşhur Hisarönü Söğüşçüsü‘nde denedik ve yedik.

Elbette sizler için de videoya çekmeyi unutmadık.

Buyrun İzmir Söğüş (Kelle Söğüş) nasıl hazırlanıyor birlikte izleyelim! Hisarönü Söğüşçüsü ile ilgili detaylı değerlendirme yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

 

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir