KadıköyKokoreç

Kadıköy’de Kömürde Kokoreç Nerede Yenir? – Kokoretto, Kadıköy / İstanbul

Kalıbımızı basarız. Kadıköy’de Kokoretto‘dan daha lezzetli kokoreç bulamazsınız! Donmaktan takırdayan ve kalıp halinde bekletilen, elektrikli ızgara üzerinde ısıtılan kokorece kokoreç diyorsanız eğer, buna tamamen farklı bir isim vermeniz gerekecek.

Sahibi Salih Gürbüz. Salih Abi. Almanya’da yıllarca otelcilik yapıyor daha sonra 1986’da yurda dönüp tekstille uğraşmaya başlıyor. Bir gün seyyar kokoreç arabasını görüyor ve ben bu işi yapacağım diyor. 1993 yılından beri hep aynı yerde, Kadıköy’de Serasker Caddesi’nde kömürde kokoreç yapmaya devam ediyor.

Ben saçlarının siyah olduğu dönemden hatırlıyorum Salih Abi’yi. Üniversiteye hazırlık, üniversite yılları ve sonrası Kokoreç mekanım Kokoretto oldu. Açıkçası her dönem, Kokoretto her zaman karşımızda, bize Kadıköy’ün en lezzetli kokorecini sunuyordu.

Kömürde Kokoreç - Kokoretto / Kadıköy - İstanbul

Yarım ekmek arası, çeyrek ekmek arası ya da tabakta… Yanına da bir ayran. Oh mis! Kadıköy’ün yeme-içme mekanları ağırlıklı olarak sahil tarafında olmasına rağmen yukarıda da iyi yiyiciler için böyle bir mekanın olması çölde su bulmak gibi gerçekten.

Kokoreç sağlıklı, sağlıksız iddiaları devam ede dursun, İtalyan restoranlarının menülerinde pizza ve makarna yanında ilk sırada yer alan yemeklerin başında sakatat çeşitlerinin geliyor olması da şaşırtıcı gerçekten. Mesela; Roma usulü işkembe (Trippa Alla romana), Koko-İşkembe(Lampredetto), Dana Kuyruğu (Coda Alla Vaccinara) hepsi bu sene inşallah Harbiyiyorum.com‘da yerlerini alacaklar.

Tüm sakatat sevenlerin yeni yılını en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dileriz.

2013’e Kadıköy’e yolunuz düşerse Kokoretto’ya mutlaka uğrayın ve bu kokorecin bir tadına bakın. Belli mi olur? Salih Abi Kokoretto’nun 20. yılı yüzü suyu hürmetine belki Kokoreç’i bir günlüğüne bedava yapar.

Vesselam.

Kokoretto - Kadıköy / Salih Gürbüz

Kokoretto
Osmanağa Mah. Serasker Cad. Ayberk İş Hanı. No:69/A -Kadıköy, İstanbul

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Kadıköy’de Kömürde Kokoreç Nerede Yenir? – Kokoretto, Kadıköy / İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir