Kapanan Restoranlar

Beyoğlu’nda Pizza Nerede Yenir? / Pizzeria Trio – Beyoğlu / İstanbul (Dikkat: Bu Restoran Kapanmıştır!)

Not: Bu restoran kapanmıştır. Sadece tarihi arşivlerde bulunması adına yazı saklanmaktadır.

Aslında İstanbul’daki en iyi pizza restoranı mı demeliyim yoksa? Menüsü sadece İtalyan yemeklerinden oluşuyor. Türkiye’de başka şubesi yok. Menüdeki diğer yemekler için bir şey demeyeceğim ama Pizza Hut, Dominos ve Little Cesars’dan artık “Öhgh!” gelmiş biri olarak bu yazıyı bambaşka bir pizza deneyimi üzerine kurguladım. Belki benim gibi başka “Öhgh!” gelenler vardır diye.

Bir kere burada volkanik taştan yapılmış son derece özel bir pizza fırını var. Ayrıca ustamız tıpkı lahmacun fırınlarında gördüğümüz şekilde pizzayı fırına bırakıyor ve küreği hızla geri çekiyor. Bizce bu kadarı bile yeterli.

Pizzeria Trio - Beyoğlu / İstanbul

Burayı yeni keşfettik sayılır. Bizim için mazisi bir iki ay var ya da yok. Ama Pizzeria Trio üç senedir aynı yerde hizmet veriyor. Mekan butik İtalyan restoranı tarzında dekore edilmiş halde sıcak ve samimi bir atmosfer ile sizi kucaklıyor. Çok büyük bir yer olmaması özellikle tercih edilmiş. İlk gittiğimde alışık olmadığım bir restoran konsepti olduğu için burası ne iştir, anlamakta güçlük çekmiştim. Hatta dışarıda önünden geçerken çok dikkatimi çekmemişti bile diyebilirim. Şu an ise mekana süper ısınmış durumdayız.

Göz Önünde Hazırlık

Pizzanızı sipariş verdiğinizde herşey gözünüzün önününde hazırlanıyor ve 15 dakikada servis ediliyor. Öncesinde sadece parmesan ve domates soslu atıştırmalık minik aperatif pizzalarınız masanıza geliyor. Özellikle belirtmek isterim; pizzalarda kullanılan bütün malzemeler günlük ve taze. Napoli pizzası gibi (ya da teşbihte hata olmasın bizim lahmacunlarımız gibi diyelim) ince açılmış hamur üzerine yerleştiriliyor. Tahta servis tabağı üzerinde sunulan enfes pizzanızı özel tırtıklı bir bıçak yardımı ile kesiyorsunuz. Sos olarak da zeytinyağı ile hazırlanmış ve baharatlarla zenginleştirilmiş sadece buraya özel acılı bir karışım kullanılıyor.

Pizzeria Trio - Beyoğlu / İstanbul

Daha önce görmediğiniz kadar çok pizza çeşitleri var. Ben her gelişimde yemediklerimi deniyorum. Pizza Hut, Dominos, Little Ceasars yıllardır bize aynı hikayeyi anlatıp durmuşlar meğer.

Neyse, mekanda gündüzleri rahatlıkla yer bulabilirsiniz ama akşamları kalabalık olabiliyor. Yabancı turistlerin (özellikle İtalyanların) uğrak yeri haline gelmiş. Yani keşfeden çoktan keşfetmiş bile.

Şimdi Harbiyiyorum olarak biz buraya “Harbi İtalyan Pizzası’nın yeridir.” damgasını vurduk. Ama tabii ki siz kıymetli okurlarımız için bunun gerçekten böyle olup olmadığını test etmek adına ben bizzat İtalya’ya gidip bir de orada pizza yiyeceğim ve size izlenimlerimi aktaracağım.

Pizzeria Trio - Beyoğlu / İstanbul

Görüyorsunuz sponsorumuz olmasa da siz lezzet severleri mağdur etmiyoruz ve elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu yüzden üşenmeyeceğiz ve İtalya’ya yolculuk yapacağız. Ne için? Harbiyiyorum okurları için.

Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl halk gurmeliği? Canım hiç mi McDonald’s a gitmiyorsunuz?

Hadi afiyet olsun ! Bir sonraki yazımı İtalya’dan, üstelik pizza yedikten sonra yazacağım.

Şaka değil ha…

Pizzeria Trio
Sıraselviler Cad. Billurcu Sok. No: 5 – Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0212 2524444

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

9 thoughts on “Beyoğlu’nda Pizza Nerede Yenir? / Pizzeria Trio – Beyoğlu / İstanbul (Dikkat: Bu Restoran Kapanmıştır!)

 • NzN

  Biz ailecek ciddi ciddi pizza hayranıyız. Durumun böyle olmasına rağmen bu mekanı bir türlü denemeye gidemedik. Bu yazı da bana gaz olsun diye hemen ajandama not aldım ve yakın zamanda gidip denemeye karar verdim. Bir sorum var; Alkol var mı burada?
  Bir de Nişantaşı Amerikan Hastanesi'nin sokağında mini minnacık bir pizzacı vardır. İçinde 3 masası falan var. Taş fırında yapıyorlar onlar da pizzalarını, tavsiye ederim ilgililerine…

  Yanıtla
 • bienal

  NzN; Evet alkol var. Şarap çeşitleri ağırlıkta tabi ki. Nişantaşı Amerikan Hasatanesi sokağındaki pizzacıyı da ayrıca not ettim. İsmini hatırlıyor musunuz?

  Yanıtla
 • NzN

  Adı Pizzeria, dün özellikle dikkat ettim. Şu anda tadilata girmişler ama yakın zamanda açılacakmış.

  Ben de hemen Pizzerio Trio'yu denemek üzere program yapmaya başladım bile. Bakalım nasıl çıkacak.

  Sevgiler.

  Yanıtla
 • Sazji

  Bence Pizza Hut, Domino's gibi zincirlerin pizzaları, bir "öğğkh" çıkartmak için harcayacağım enerjiyi bile değmez…Pizza'nın McDonalds'ı gibidir bunlar. Şimdiye kadar İstanbul'da "pizza" olarak sunulan çok şey yedim fakat genelde hepsi yuvarlak bir pideden başka birşey olmuyor. Pizzeria Trio'yu merak ettim, deneyeceğim!

  Yanıtla
  • admin

   orada da yedim. yazmaya fırsat olmadı henüz…

   Yanıtla
 • Geçtiğimiz yıl Ortaköy’deki Pizano Pizzeria da yediklerim de gayet iyiydi. Sen nasıl buldum orayı?

  Yanıtla
  • Açıldığında ilk gidenlerdendik. Bir yer çok çabuk popüler olunca öyle hemen yazamıyorum. Biraz demlenmeye bırakıyorum.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Avrupa Yakası'nın En İyi 7 Pizzacısı - 2017 - | Harbi Yiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir