BeyoğluKelle Paça

Beyoğlu’nda Kelle Paça Çorbası Nerede İçilir? – Murat Kelle Paça Salonu

Murat Kelle Paça Salonu

Kelle paça çorbasını kimileri terbiyeli sever. Kimileri terbiyesiz. Evde annelerimiz hasta olduğumuz zaman yaparlar, yaparlar ama işte bunlar genelde terbiyeli olur. Murat Kelle Paça, bugüne kadar içtiğimiz en güzel terbiyesiz kelle paça çorbasını yapan yerlerden bir tanesi…

İstiklal Caddesi’nde işkembe çorbası, kokoreç ve kelle paça çorbalarını hep farklı yerlerde yeriz, içeriz. Kelle paça dendi mi Murat Kelle paçayı da tek geçeriz. Şefe her zaman sarımsaklı hazırlamasını söyleriz ve roka, maydanoz, turp garnitürleri eşliğinde gelen çorbamıza şöyle bir güzel de limon sıkarız. Az da sirke kattın mı? Üff, o artık sadece bir çorba değildir. Tek başına bir ziyafettir.

Hafif acılı, sarımsaklı, sirkeli, terbiyesiz enfes bir çorba ziyafeti…

Genelde insanlar eğlenceden sonra ayılmak için ve kazınan midelerini doldurmak için giderler buraya ama biz her iki durumun da olmasına gerek kalmadan sadece Kelle Paça içmek için gideriz. Tek geçeriz yani.

Diğer durumlarda zaten içtiğiniz çorbadan bir şey anlamıyorsunuz.

Kelle Paça çorbası seviyorsanız ve yolunuz İstiklal’e düşürse, mutlaka deneyin!

Bonus Yemek: Şırdan

Murat Kelle Paça
İstiklal Caddesi. Büyükparmakkapı Sokak. No: 5/A Beyoğlu – İstanbul
Tel: 0212 2926480

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Beyoğlu’nda Kelle Paça Çorbası Nerede İçilir? – Murat Kelle Paça Salonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir