Gurme HaberGURME NOTLARI

Maritozzo’yu İlk Kez Denedik Ama Gerçekten Hiçbir Şeye Benzetemedik

Pandemide sosyal medyada viral olan İtalyan menşeili “Maritozzo“yu Atina’daki Hans&Gretel‘de ilk kez denedik. Lakin beğenmedik.

İçinde bolca (hatta biraz abartı biçimde) whipped cream bulunan ve dış görüntüsü itibari ile bize Alman Pastasını hatırlatan Maritozzo, Hans ve Gretel’de kişiselleştirilebiliyordu. Yani içi krema dolu pastayı alıyorlar ve erimiş bitter, normal çikolata ve fıstık ezmesi içerisine yarısına kadar batırıyorlar. Daha sonra erinti içerisinden çıkarılan Maritozzo üstüne başka ilaveler “topping” ile süsleyip servis ediyorlardı.

Biz de ılık fıstık ezmesi içerisine sokup çıkarttığımız pastamızın üzerine biraz da kurutulmuş gül yaprağı ilave ettirdik. Lakin sadece fıstık ezmesini beğendik.

Atina muhabirimiz Ali Altıparmak’ın Hans&Gretel önünde ilk kez denediği Maritozzo ile ilgili “NET” yorumlarını Instagram hesabımıza koyduğumuz Reels videomuzdan izleyebilirsiniz. Maalesef dünyada fenomen olan Maritozzo bizden geçer not almadı ve sınıfta kaldı. Neden beğenmediğimizi ve bizden geçer not almadığının detaylarını videoda anlattık.

Demek ki her zaman görüntüye aldanmamak lazım ama malum dünyanın ulaştığımız bu ahvalinde görüntü/görsel her şey değil de ne?

Sizler bu tatlı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara bekleriz.

*En yeni lezzet ve mekan keşiflerimiz için HarbiYiyorum Instagram hesabımıza abone olmayı unutmayın.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir