Gurme HaberGURME NOTLARI

Şampiyon Kokoreç Balık Pazarına Veda Ediyor!

1962 yılında Beyoğlu Balık Pazarı’nda açtıkları ilk şubeyle ünlenen ve Türkiye’nin bir çok ilinde açtıkları zincir mağazalarıyla geniş bir kokoreç ağı oluşturan Şampiyon Kokoreç, geçen günlerde gördüğümüz bir tweet ile yeme içme gündemine oturmuştu.

Pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri de yeme-içme sektörü olmuştu bildiğiniz üzere. Pek çok mekan kapanmış veya yeni bir dönüşüm içine girmişti. Bu haberi duyunca herkesin aklına ilk olarak “Şampiyon Kokoreç pandemi sürecine dayanamadı mı?” sorusu geldi doğal olarak.

Bu tweetin altına gelen bir çok yorumun üstüne Şampiyon Kokoreç bir açıklama yapma gereği duymuş olacak ki, dün kendi resmi twitter hesabından duyuru paylaştı.

Yapılan açıklamada Beyoğlu’ndan ayrılmadıklarını sadece yer değişikliğine gittiklerini ve en kısa sürede yeni şubelerini açacaklarını duyurdular.

Beyoğlu gibi bir yerde gece mekanlarına ve Çiçek Pasajı’na olan talebin de azalması, Şampiyon Kokoreç’in yer değişikliğine gitmesine sebebiyet vermesi ihtimali gibi, sadece dükkan sahipleriyle sorun yaşamış olması ihtimali de mevcut olabilir, kim bilir.

Yeni yerleri hayırlı olsun diyelim.

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
İlk Isırışta Hayal Kırıklığı!
Yeni YouTube Serimiz: “Yemek Maratonu” Başlıyor… Ölmeden Önce Yemeniz Gereken 22 Baklava

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir