Gurme HaberGURME NOTLARI

İlk Isırışta Hayal Kırıklığı!

Birkaç gündür Avusturya yemekleri ve Viyana’da önce çıkan lezzetlerle birlikte mekanlar üzerine çalıştığımızı yakından takip edenler bilirler.

Viyana’daki lezzetlere bu kadar odaklanmışken Salih Seçkin Sevinç geçtiğimiz günlerde dünyanın en meşhur pastası/keki olan “Sachertorte” için Harbi Yiyorum Instagram hesabında “İlk Isırışta Hayal Kırıklığı!” başlığı altında bir video içerik paylaştı. Büyük beklenti ile yediği Sachertorte’nin beklentisini karşılamadığını ve aslında bir pazarlama balonu olduğunu iddia etti.

Bu paylaşımın altına gelen onlarca yorum Salih Seçkin Sevinç’in söylediklerini tasdik eder nitelikteydi.

İşte Salih Seçkin Sevinç için “Sachertorte” paylaşım altına yazdıkları;

Viyana’da yediğim “Sachertorte” bende büyük bir hayalkırıklığı yaratmıştı Artık, görüntüsü, ünü ve Viyana kafelerinin şıklığından mıdır nedir, herhalde yiyeceğim en iyi çikolatalı kek 🍰 pasta lardan biri olacak diye düşünmüştüm 🤔 Maalesef yer yemez “Mustang görünümlü Şahin!” olduğu ortaya çıktı.

Çoğu zaman pazarlama ve ambalaj lezzetin de önüne geçip algılarımızı yanıltabiliyor

Sizin büyük beklenti ile yediğiniz ve yer yemez pişman olduğunuz yemek hangisi? İyi akşamlar. Afiyetler

İşte Harbi Yiyorum Instagram sayfasındaki o paylaşım!

Harbi Yiyorum Instagram sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Peki sizin bu konuda görüşleriniz neler? Yorumlara katılıyor musunuz? Sachertorte gerçekten Viyana’nın sanatsal dokusu içerisine yedirilmiş bir pazarlama balonu mu?

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

One thought on “İlk Isırışta Hayal Kırıklığı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir