Diğer Listeler

Sushi Kültürüne Giriş: Bilmeniz Gereken 5 Şey!

Sushi dünyasına adım attınız. Bu hüpletmelik çiğ balık ve pirinç kombinasyonu size her geçen gün tuhaf bir şekilde daha da çekici gelmeye başladı. Hatta bazen gece beklemdiğiniz zamanlarda, keşke sushi olsa da yesek diyorsunuz. İşte artık kaçınılmaz noktadasınız. Artık bir Sushi aşığısınız. Eh, sushi de malum Japon mutfağının en önemli ve belki de dünyanın en popüler yiyecek türlerinden bir tanesi. Öyleyse sushi kültürü hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmaya başlamanın zamanı geldi de geçiyor bile diye düşünebiliriz. İşte size sushi kültürüne girişte bilmeniz gereken 5 şey!

1. Chopsticks

Picture 1 of 5

Daha önce Harbiyiyorum'da Salih Seçkin Sevinç yazmıştı. "Tavuk, Balık, Sushi, Kelle; bunlar yenir elle!" diye... Malum chopstick kullanmayı Japonlar doğuştan öğreniyor. Eğer siz bütün çabalarınıza rağmen öğrenemiyorsanız kendinizi hiç zorlamayın, direk elle götürün löp löp.Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

4 thoughts on “Sushi Kültürüne Giriş: Bilmeniz Gereken 5 Şey!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir