Gurme Haber

Tartışmalara Yol Açan Dardanel Reklamı

2 gün önce sosyal medyada denk geldiğimiz Dardanel reklamı özellikle yeme-içme sektöründe büyük tartışmalara neden oldu.

Dardanel işin özünde hem kolay açılır kapağını tanıtmak, hem de Corona döneminde temizlik kurallarını ihlal etmeyen bir yemek tercihi sunmak için reklam serisi başlatmış. Ancak bu reklamlardan bir tanesi kamuoyunda epey tepki topladı.

Aslında reklam işin özünde, yeme-içme sektöründe saygın ustaların sosyal medyada artık şaklabana dönüştürüldüğü duruma eleştirel yaklaşmaya çalışmış gibi duruyor. Ancak korona sebebiyle kapatılan, hatta iflas etme noktasına gelen restoranların bu hassas dönemine denk gelmesi de ne yazık ki büyük bir talihsizlik.

Sadece zamanlama hatası mı demeliyiz buna?

Bu sıkıntılı dönemde devlet tarafından yeterli desteği göremeyen lokantaların, çalışanlarının maaşını nasıl karşılayacağını kara kara düşünürken Dardanel’in reklamıyla patlama yaşadığı ortada. Çaresizliklerine bir de reklam filmi tarafından yaptıkları işin değersiz olduğunun hissettirilmesi eklenince, sinirlerini çıkaracakları bir günah keçisi yine bu durumda firmanın ta kendisi oluyor.

Krizi fırsata çevirmeye çalışan firmaların Türkiye’de özellikle ikinci dalganın geldiği şu günlerde daha hassas davranmaları gerekiyor sanki.

Reklam filmine gelen eleştirilerin bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz:

Bu reklama olumsuz tepki gösterenlerin sayısı çok olduğu kadar, beğenenlerin sayısı da az değil. Biz reklamı aşağıya bırakıyoruz. Geri kalan yorum artık sizin.

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
New York City’de Yiyebileceğiniz En İyi Pizzalar
Fırın Sütlaç Tarifi
İyi Pizza Nedir? Salih Abinin Üç Pizzacı Önerisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir