En İyilerLİSTELER

Türkiye’nin En İyi 7 Kokoreççisi

Hiç yapmadığımız bir şey yaptık ve bölgesel listelerden ilk kez uzaklaşarak Türkiye genelinde bir liste hazırladık. Türkiye’nin en iyi kokoreççileri listesi sizlerin de katkılarıyla huzurlarınızda…

Peki bu listeyi nasıl yaptık, metodolojiyi nasıl uyguladık? Harbiyiyorum Instagram hesabımızda “Türkiye’nin En İyi Kokoreççileri sizce kim?” diye sorduk. Gelen yüzlerce cevap içerisinde frekansı en yüksek olanı birinci sıraya yerleştirdik. Daha sonra yine sizden gelen cevaplara göre frekansı en yüksek olanlar en iyi 7 kokoreççi sıralamamıza girdiler. Tabii ki kokoreç denince İzmir listeye damgasını vuruyor.

İşte size Türkiye’nin en iyi kokoreççileri. İstifade etmeniz dileğiyle…

1. Asım Usta, Bornova İzmir

Asım Usta kokoreçte İzmir’in sembol lezzetlerinden biri. Türkiye’de kokoreç denince de en çok ismi zikredilenlerden. Asım Usta’nın atom kokoreçi bir başka, kuzu kokoreçi bir başka güzel. Hafif acılı bol kimyonlu kokoreçi, turşuları, şalgamı hepsi çok çok nefis. Kokoreçi gerçekten hakkıyla yapıyorlar. Kokoreç konusu hassastır. Kokusu, dokusu, dışının çıtırlığı, içinin yumuşaklığı, yağı sarması hepsi hassas konular. Asım Usta da bu konuda işin piri…

Adres: Rafet Paşa, Burak Reis Cd. No:226A, 35500 Bornova/İzmir
Telefon: (0232) 462 02 14

2. Bizim Ora Kokoreç, Bursa

Bizim Ora Kokoreç Bursa’da yıllardır kesintisiz Balıkesir süt kuzu kokoreçi üretip, kokoreç severlerin beğenisine sunuyor. Bizim Ora Kokoreç, kuzu kokoreçlerini tam olarak süt kuzu dönemi olan bahar döneminde tesislerde her türlü hijyen şartlarında üreterek müşterilerine sunuyor. Tüm Türkiye’ye de 3 gün sıcağa dayanıklı strofor kutular içerisinde kargoları var. Tadı damakta kalıyor, en iyi kokoreççiler listemizde ilk 7’de de hak ettiği yeri alıyor.

Adres: Kurşunlu mah. Sahil Yolu Cad. Tahtalıköy Çarşısı 46/6-1 Gemliki Bursa
Telefon: 0 538 555 9569

3. Kokoreççi Tekin Usta, İstanbul

Kokoreççi Tekin Usta İstanbul Küçükçekmece’de önemli lezzet duraklarından biri. Tekin Usta’nın kendisi Erzurum’lu ama İzmir’de yılları geçmiş. İstanbul’da da İzmir kokoreç çeşitlerini tadabileceğiniz nadir lezzet duraklarındandır Kokoreççi Tekin Usta. Hem İzmir usulü hem de, İstanbul usulü domatesli kokoreç yapıyorlar. Biz ekipçe İzmir usulü iri kıyım kokoreç tercih ediyoruz.

Adres: Yeşilova, Reyhan Cd. No:84/A, 34295 Küçükçekmece/İstanbul
Telefon: (0212) 592 01 44

4. Kokoreççi Baki Usta, İzmir

Kokoreççi Baki Usta, öğlen de gitseniz gece yarısından sonra da gitseniz aynı lezzette kokoreç yiyebileceğiniz, doğru standartta kokoreç yiyebileceğiniz bir yer. İzmir’in en iyi kokoreç mekanlarından birisi ve lezzeti hep üst düzey, aynı kalitede. Geleneksel bir sokak lezzeti olan kokoreçi, modern çağın nimetlerinden faydalanarak zenginleştiren Baki Usta, denemeniz gereken lezzetlerden… Aşağıdaki fotoğraf’ta atoma sarılan uykuluk takımı (badem ve boğazlık) var.

Adres: Şemikler, Erdoğan Akkaya Sk. No:8/2, 35570 Karşıyaka/İzmir
Telefon: (0232) 330 59 18

5. Aslanboğa Kokoreç, Balıkesir

Aslanboğa Kokoreç, Balıkesir’de hem lezzet, hem de mekan olarak örnek bir mekan. Aslanboğa Kokoreç aynı zamanda kendi üretimleri ve özel ürün kokoreçleri ile de meşhur. Bonfileli kokoreç, yumak ve özel ince sarma lezzetlerini tatmalısınız. Yanınızda kokoreç sevmeyen arkadaşlarınız varsa köftesi de denemeye değer!

Adres: Paşa Alanı, Çengel Cd. No:87, 10100 Balıkesir Merkez/Balıkesir
Telefon: (0266) 228 12 28

bonfileli kokoreç kebap

6. Mertcan Kokoreç, Bodrum, Muğla

Mercan Kokoreç Bodrum’un en iyi kokoreçlerinden biri. Kokoreçleri özel sarım ve gerçekten çok farklı, midyeleri ize günlük ve taze. İsteyenler için şırdan ve mumbar da var. Bodrum’da 7/24 hizmet veriyorlar. Kokoreç sevenlerin mutlaka uğraması gereken bir mekan Mertcan Kokoreç,..

Adres: Yalıkavak, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: 0536 787 92 64

mertcan kokoreç

7. Şen Kardeşler, Akhisar, Manisa

Şen Kardeşler aslında Akhisar’da tam bir esnaf lokantası. Şen Kardeşler’de pideli paça ve kokoreç yemek şart. Pideli paça farklı bir lezzet, bildik paçanın farklı bir türü. Kokoreçleri ise önce haşlama, sonra da ızgara… Ayrıca kokoreçi dalak ile birlikte sunuyorlar. Farklı tatlar denemek isteyen herkese tavsiye ederiz. Pişirme tekniği bildiğiniz kokoreçlerden tamamen farklı o yüzden lezzeti de tamamen farklı! Denemelisiniz!

Adres: Paşa, 19. Sk. No:48, 45200 Akhisar/Manisa
Telefon: (0236) 413 87 35

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir