Türklerin En Sevdiği 7 Sokak Lezzeti

2009’dan bu yana hep ”en lezzetli” olanın peşinde olduk. Bu arayışta ”Sokak Lezzeti”nin yeri şüphesiz tartışılmazdı. En lüks restoranlarda, 3 Michelin yıldızlı şeflerin elinden şahane lezzetler denesek de, sokaktakinin yeri gönlümüzde her zaman ayrı. Halk işi daima ana akımdır! Diğer tüm mutfakların gelişimi için lokomotif, dışarıda yediğimiz ve aşina olduğumuz tatlardır.

Sokak Lezzetleri deyince aklımıza ilk ne geliyor düşündük, milletçe pisboğazlığımıza dalalet eden, turiste en çok tavsiye edeceğimiz, yabancı memlekete gidince özleyeceğimiz 7 tane yemeği listeyelelim, arşivi şöyle şuracıkta bir köşede dursun istedik. Bu listeye mutlaka eklemeler yapılabilir ama biliyorsunuz biz 7’ciyiz.

Türklerin En Sevdiği 7 Sokak Lezzeti için buradan buyurun lütfen… Bu arada sizin en sevdiğiniz sokak lezzetlerini de duymak isteriz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

*Bu arada Japon Sokak Lezzetleri’ni de merak edebilirsiniz :)

2- Midye Dolma

Picture 6 of 7

Sokakta tadı çıkan bir diğer güzellik de: Midye Dolma. Bir seferde 52 tane yiyen arkadaşlarımız var aramızda. Midye dolmanın da iyisini bulduk mu affetmeyiz. Peki İstanbul'da en iyi midye dolma nerede diyenler de buraya göz atabilir.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

2 thoughts on “Türklerin En Sevdiği 7 Sokak Lezzeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir