Ukrayna’da Mutlaka Yemeniz Gereken 7 Yemek

Ukrayna’da Ne Yemeli?

Ukrayna mutfağı harika yemeklere ve içkilere sahip. Ülkeden ayrılmadan önce mutlaka yemeniz gereken 7 başat yemek ve içkiyi sizlere sunmak için hazırız. Buyrun bakalım…

Editörün Notu: Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Food Film Festival’in Türkiye’deki ayağını yürüten ve kendisi de aslen Ukrayna’lı olan Oksana bize -Türkiye’de mutlaka yenmesi gereken yiyecekler vardır ya hani- (simit, türk kahvesi, balık ekmek, kokoreç, rakı v.b.) benzeri bir listeyi kendi ülkesi için hazırladı. Özellikle mutfağına uzak olduğumuzu düşündüğümüz Ukrayna’nın yemek kültürü konusunda yapılmış bu ilk çalışmanın Harbiyiyorum olarak öncüsü olmaktan gurur duyoyoruz.

3- Strudel

Picture 3 of 7

Borş ve Variniki'den sonra tatlıyla devam ediyoruz. Strudel genellikle içerisinde tatlı dolgu olan bir pie. 18. yüzyılda Habsburg imparatorluğu zamanında popüler hale geliyor ve daha sonra Ukrayna'nın batı bölgelerine doğru yayılıyor Strudel'in en meşhur dolgusu elma ve tatlı peynir. En iyi Strudeller “Galitski Shtrudeli” denen yerde yapılıyor. (Галицькi штруделі) Bu mekanın iki yerde şubesi var: Lviv and Kiev.


Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

One thought on “Ukrayna’da Mutlaka Yemeniz Gereken 7 Yemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir