Gurme Haber

Canan Karatay “Kelle Paça Ye, Botoksa İhtiyacın Kalmaz.”

Canan Karatay “Kelle Paça Ye, Botoksa İhtiyacın Kalmaz.”

Her ne kadar Canan Karatay denildiğinde bizlerin aklına ekmek meselesi gelse de, kalp ve iç hastalıkları profesörü olan Prof. Dr. Canan Karatay’ın önerileri bizler için altın değerindedir. Zeytinyağı tüketin, ekmeği kesin! Kendine has diyeti bile olan bu tatlı doktorumuzun bizlere en tazesinden, en güzelinden bir tavsiyesi var; “Kelle paça yiyin.”. Öncelikle kelle paça ne yahu diyenler olabilir. Bunun için tam sizlere göre bir yazımız bulunmakta.

SINIRSIZ YAĞLI KUZU ETİ

Adana’da düzenlenen 11. Çukurova Kitap Fuarı’na katılan Prof. Dr. Karatay, “Yaşam Boyu Sağlık” konulu söyleşide konuşmacıydı. Sağlıklı beslenmenin ipuçlarını veren Karatay, yağlı kuzu etinin istenilen miktarda tüketilebileceğini anlattı. Kendisi daha önceleri etin yağıyla tüketilmesinin üstünü defalarca vurgulamıştı.

“KELLE PAÇA YE, BOTOKSA İHTİYACIN KALMAZ.”

Kelle çorbası, paça çorbası ya da kelle paça çorbası; küçük veya büyükbaş hayvanların, anladığınız üzere, kafa ve/veya ayak bölümlerinden yapılan yemeğe denir. Ayak ve kafa bölümü bol miktarda kollajen içermektedir, resmen şifa! Kemiklerimizi, kıkırdaklarımızı, lif ve eklemlerimizi oluşturan proteine kollajen denir. Ayağınız mı kırıldı eklem ağrılarınız mı var, çaresi kelle paça çorbası. Canan Hanım’a göre bu besini tüketenlerin botoksa ihtiyacı yok, hatta kelle paça çorbasının senelerce yasaklanması büyük bir hata.

Kelle paça yemeğinin de oldukça faydalı olduğunu kaydeden Canan Karatay Hanım, bakalım bu konuda bizlere ne demiş;

Kelle paçayı bol bol yiyeceğiz. En doğal, en dengeli besin. Senelerce ‘kolesterol yükseltiyor’ diye yasaklandı. Ondan sonra da hastalıklar arttı. Bunlar vücudun ihtiyacı olan doğal protein, en doğal kollajen. Gidiyorlar botoks yaptırıyorlar. Kelle paça ye, ihtiyacın kalmaz.

Kaynak: canankaratay.com
4 thoughts on “Canan Karatay “Kelle Paça Ye, Botoksa İhtiyacın Kalmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir