BaklavaEn İyilerİstanbul

İstanbul’un En İyi 7 Baklavacısı – 2016

İstanbul’un En İyi 7 Baklavacısı

İnce yufkaların arasına yöreye göre ceviz, antep fıstığı, badem veya fındık konarak, genel olarak şeker şerbeti ile tatlandırılıp yapılan yegane tatlımız: Baklava!

Baklava’nın da tescilli merkezi Gaziantep. Antep usülü baklavayı İstanbul’da en lezzetlisini yapan nereler var diye düşündük ve bir liste hazırladık. E tabi hepimizin aklına ilk gelen markalaşmış mekanlar listede baş gösterse de keşfetmediğiniz baklavacılarla da karşılaşabilirsiniz.

İşte İstanbul’daki En İyi 7 Baklava Yapan Mekan;

1- Karaköy Güllüoğlu

Picture 1 of 7

İstanbul'un ilk fırınlı baklavacı dükkanı olan Karaköy Güllüoğlu açıldığından beri tek şubesi Karaköy'de misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Baklavanın yanında şöbiyet, burma, kadayıf ve sütlü nuriyede de oldukça başarılılar. / Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, Katlı Otopark Altı, No 4, Beyoğlu - Tel: 0212 293 09 10

15 thoughts on “İstanbul’un En İyi 7 Baklavacısı – 2016

 • Enis Karacasu

  İstanbul’un en iyi baklavacılarında Kadıköy’de 1955’ten beri damakları şenlendiren Bilgeoğulları’nın da yer alması gerektiğine inanıyorum.

  Yanıtla
 • Ulaş

  Bu listede nasıl Kadıköy’de 60 yıla yakındır bulunan Bilgioğulları Baklavacısı olmaz aklım almıyor! Lütfen orayı da deneyip yazınız.

  Yanıtla
 • Nezih gürevin

  Nakkaşzade pendikte yakında bir nmara olucak usta antepten ürünler antepten odun ateşinde süper kalite geleneksel baklava bo malzeme uygun fiyat

  Yanıtla
 • Serpil Y.

  Baklavacı Mehmet Yıldırım’ı tavsiye ediyorum. İkitelli’de yeni açmışlar. Mekan gayet ferah ve nezih. İstanbul’da yediğim en lezzetli Baklava buraya ait. 10 üzerinden 10

  Yanıtla
 • ercan

  Gaziantep Seç Baklavaları da baklava konusunda oldukça başarılı. İstanbul’daki şubelerine her gün Gaziantep’den özel olarak baklava getirtiyorlar.

  Bu mekanın baklavalarına blogumuzda değindik;

  Yanıtla
 • Baklava avcısı

  Bence en lezetli baklava gaziantep baklavacısı mehmet usta tuzlakuru baklava harika fiat uygun

  Yanıtla
 • Ökeş

  Bir gaziantepli olarak gaziantep baklavacısı
  Mehmet usta tuzla şubesinde ve içerenköy de
  Tatlı aldım super
  Gerçek tat

  Yanıtla
 • Mehmet yurdakul

  Çekmeköy ‘de ZAHARA dan tatlı yemeden en iyisine karar vermeyin bence, bir tek orda tatlı yediğim zaman midem yanmıyor

  Yanıtla
 • Ayaz

  Bence fiyat ve lezzet acisindan gaziantep baklavacisi mehmet usta herkez yesin diye imalat satis fiyati uyguluyor
  Ve 20 ye yakin subesi var.

  Yanıtla
 • Nezihi

  Bu listedeki tüm baklavacıları silip süpürecek tek marka şehrin baklavacısı burhan usta sadece 1 şubesi olan bu firma 1985 yılında kuruldu pendik kartalda şubeleri bulunan bu firma kaliteli ve special ürünleriylede idealdir ŞEHRİN BAKLAVACISI burhan usta

  Yanıtla
 • Erol Uçar

  Yaşar Usta Burma Kadayıf ve Baklavaları nerede? Şimdi bir marka vermek istemiyorum ama bu listede bulunan bir çok markanın ürünleri yanından bile geçemez. Yaşar Usta gibi gizli bahçeleri bizim gibi yorum yapanlardan değil sizin gibi gurmelerden öğrenmemiz lazım efendim. Özellikle soğuk Baklavaları efsane adına sütlü bitter baklava diyorlar. Denemeyen çok şey kaybetmiştir. Arz ederim.

  Yanıtla
 • Ankaralı

  Merhaba, İstanbul’a yeni taşındım ve buradaki iyi baklavacıları nasıl bulurum diye Google’a baktım ilk gelen site Burası oldu. Herkes başka bir şey yazmış galiba Herkes kendi Reklamını yapıyor. açıkçası Bilemedim hangisi iyidir birçok yere bakarak son bir analiz yapmam gerekiyor sanıyorum. Ankara’da mesela alpedo çok iyiydi Maraş’tan getiriyordu burada şubesi yokmuş.

  Yanıtla
 • Hüseyin Geyik

  herkes kendi reklamı peşinde , en iyi baklava kendi yaptığın baklava oda fındık burma.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir