KadıköyKöfteKöfteci Dosyası

Köfteci Dosyası: Ekspres İnegöl Köftecisi, Kadıköy (2.Hafta)

Evet, Köfteci Dosyamız 2. hafta ile devam ediyor. Geçen hafta da söylediğimiz gibi her hafta Pazartesi günü bir köfteciyi ve köftesini ele alacağız. Bu haftamızda seçtiğimiz köfteci Kadıköy’ün en çok ziyaret edilen ve hizmetiyle önce çıkan köftecisi: Ekspres İnegöl Köftecisi.

Kendisini bir kez daha şöyle hızlıca yakından tanıyalım.

İsim: Ekspres İnegöl Köftecisi
Kuruluş: 1986
Yer: Kadıköy
Köfte Stili: Lastik, İnegöl
Köfte Kıyma Bileşenleri: Dana koyun karışık. Az ekmekli ve az soğanlı.
Izgara: Meşe kömürü
Çalışanlar: Emektar. Hırslı. Güleryüzlü. Aileden biri gibi. Kasa net ve dikkatli.
Ekstra Lezzetler: Kemalpaşa tatlısı ve kaşarlı köftesi de diğer spesiyalleri. Kendi yaptıkları hardallarını denemelisiniz.
Ödeme Yöntemleri: Nakit, kredi kartı ve yemek kartları geçerli.
Çalışma Saatleri: 11:00 – 21:00
Sonuç: Kadıköy merkezde İnegöl köfte yiyebileceğiniz gerçek bir köftecilik müessesesi. Fabrika gibi. Örnek alınası. Afiyet olsun.

Adres: Caferağa Mahallesi, Muvakkıthane Caddesi, No 13/A, Kadıköy, İstanbul
Tel: 0216 3361520 – 0216 3472537

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Köfteci Dosyası: Ekspres İnegöl Köftecisi, Kadıköy (2.Hafta)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir