Bunları BilelimGurme Haber

Mısır Yenmeli Mi Yenmemeli Mi? – Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul

Mısır genetiği ile en çok oynanmış bir besindir (GDO’lu besinler grubunda) ve maalesef hemen hemen her ürünümüze işlemiştir.

Hatta yan tarlada bulunan GDO’lu mısır ürünleri rüzgarın etkisi ile kendi tarlanızdaki organik mısırınıza bulaşabiliyor.

Mısır beta karoten, potasyum ve magnezyumdan son derece besin değeri yüksektir. Bu özelliğinden dolayı yıllarca kalp, göz ve kas iskelet sistemi sağlığı için yıllarca önerilmiştir.

Mısır gluten içermez fakat gluten ile çapraz reaksiyona giren ‘’zein’’ proteini içeren bir tahıldır.

Maalesef ki son zamanlarda glutenden kaçmak için çok fazla yerde kullanılmaktadır.

Glutensiz diye tükettiğimiz bir çok üründe kullanılan mısır gluten hassasiyeti tarzı semptomlara sebep olmaktadır.

Neleri yerken dikkatli olalım?

-Mısırdan elde edilen früktoz ve glukoz şurupları
-Gazoz ve kola gibi gazlı içecekler
-Şekerli ve meyve aromalı sular
-Paketlenmiş tatlılar (kurabiye, kek) ve krakerler
-Paketlenmiş meyveler
-Hazır ve paketlenmiş yemekler (pizza,)
-Salata sosları, ketçap, barbekü sos
-Mısır yağı

Mısırın GDO’SUZ, doğal ve organik hali son derece faydalıdır. Fakat genetiği ile oynanmış ve işlenmiş hali son derece zararlıdır. Günümüzde organik mısır bulmak çok zordur.

Aldığınız ürünlerin içeriğini dikkatli kontrol edelim …

Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul

View this post on Instagram

🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 🌽 ⁉️Mısır yenmeli mi yenmemeli mi? ‼️Mısır genetiği ile en çok oynanmış bir besindir (GDO’lu besinler grubunda) ve maalesef hemen hemen her ürünümüze işlemiştir. ‼️Hatta yan tarlada bulunan GDO’lu mısır ürünleri rüzgarın etkisi ile kendi tarlanızdaki organik mısırınıza bulaşabiliyor. ‼️Mısır beta karoten, potasyum ve magnezyumdan son derece besin değeri yüksektir. Bu özelliğinden dolayı yıllarca kalp, göz ve kas iskelet sistemi sağlığı için yıllarca önerilmiştir. ⛔Mısır gluten içermez fakat gluten ile çapraz reaksiyona giren ‘’zein’’ proteini içeren bir tahıldır. ⛔Malesef ki son zamanlarda glutenden kaçmak için çok fazla yerde kullanılmaktadır. ⛔Glutensiz diye tükettiğimiz bir çok üründe kullanılan mısır gluten hassasiyeti tarzı semptomlara sebep olmaktadır. ⁉️Neleri yerken dikkatli olalım? 🌽Mısırdan elde edilen früktoz ve glukoz şurupları 🌽Gazoz ve kola gibi gazlı içecekler 🌽Şekerli ve meyve aromalı sular 🌽Paketlenmiş tatlılar (kurabiye, kek) ve krakerler 🌽Paketlenmiş meyveler 🌽Hazır ve paketlenmiş yemekler (pizza,) 🌽Salata sosları, ketçap, barbekü sos 🌽Mısır yağı Mısırın GDO’SUZ, doğal ve organik hali son derece faydalıdır. Fakat genetiği ile oynanmış ve işlenmiş hali son derece zararlıdır. Günümüzde organik mısır bulmak çok zordur. 🆘Aldığınız ürünlerin içeriğini dikkatli kontrol edelim … #hüseyinnazlıkul #kitap #100yılyaşamakmümkün #nöralterapi #naturelsaglik #ağrı #manueltherapy #manuelterapi #şelasyon #kisiyeözeltedavi #regulasyon #bağışıklıksistemi #sağlık #detoks #stres #naturalhealthnews #ifmant #barnat #nhn #ntvital #duygusalbeyinbağırsak #detoksukeşfet #limbiksistem #toksisite #detoks

A post shared by Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD. (@prof.dr.huseyinnazlikul) on

2 thoughts on “Mısır Yenmeli Mi Yenmemeli Mi? – Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir