Diğer Listelerİzmir

Alaçatı Ot Festivali 2015 Harbiyiyorum Lezzet Durakları

Harbiyiyorum Alaçatı Lezzet Durakları

Harbiyiyorum olarak Alaçatı Ot Festivali 2015’i idrak ettikten sonra uzun bir süre yediğimiz nefislerin arz-ı endam eden lezizlerin etkisi altında dolaştık. Zira oradaki yemeklere “sevgi” katıldığı gayet belliydi. Bizler için İstanbul’da sağlıklı ve içine “sevgi” katılmış yemeklerle beslenme pek kolay bir konu değil.

Bu yüzden gittiğimiz yerlerin çetelesini tuttuk ki bizden sonra ziyaret edecekler ve dahi biz bizzat kendimiz bir dahaki gidişimizde tekrar istifade edelim.

Ara sıra dönüp dönüp hafızamızı tazeleyelim.

Daha sonra içlerinde bazılarına tek tek “klasik yazılarımızla” değineceğiz ama bizim için Nisan ayında Alaçatı ve “Lezzet Noktaları” işte bu mekanlardan ibaretti. (Yeni bir hizmet: Yazının sonunda bütün mekanların haritada işaretlenmiş yerlerini bulabilirsiniz.)

1. Sedirli Ev

2.  Eflatun Alaçatı

3. Asma Yaprağı

4. Kokoreççi Salih’in Yeri

5. Bi İnce Meyhane

6. İmren Alaçatı

7. Kapari Bahçe

8. Kumrucu Hikmet

9. Turşucu Erol

#alacati #tursu #tursucuerol #cesme #izmir #turkey

A photo posted by folcars_autoart (@mustafa_aksoy_) on

10. Viento Alaçatı

11. Cadde 75 Hotel

12. Veli UstaSalih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Alaçatı Ot Festivali 2015 Harbiyiyorum Lezzet Durakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir