En İyi 7 Şarküteri | İstanbul-2016

Şarküteri diyince çoğumuzun gözünün önüne her yerden bir sürü sucuk, pastırma sarkan; peynir, zeytin, kırmızı etin envai çeşitiyle dolu bir dükkan gelir. Özellikle zengin kahvaltılık alışverişlerimizin adresi şarküterilerdir. Peki hem evimize yakın hem de taze ve lezzetli ürünler bulunduran şarküteriler hangisi? Bu soruya cevap veren İstanbul’daki Şarküteriler Listesi adında bir yazımızı daha önce yayınladık. Biraz daha ince eleyip sık dokuyalım, gelenekselleşen en iyi 7 listesini de ekleyelim dedik.

”Şarküteri alışverişi olmadan yılbaşı alışverişi olmaz” diyerek yılbaşı sofranızı süsleyecek çeşit çeşit çikolataların mezelerin bulunduğu İstanbul’da bulunan birçok şarküteri arasından en iyi 7 tanesini sizin için seçtik. Bu liste kahvaltımızı nerede yapsak sorusuna da cevap niteliğinde.

Hadi afiyet olsun! :)

7- Şütte, Caddebostan

Picture 7 of 7

Gurme tatlar ve değişik lezzetlerin peşindeyseniz adresiniz: Şütte. 1918’de Beyoğlu Balık Pazarı’nda salam-sosis imalat mağazası açarak yola başlamış, zamanla İstanbul’da yayılarak çok çeşitli ürün bulunduran şarküteriler arasına başarıyla girmiş durumda. Geniş menüsünde jambondan füme etlere, sucuktan pastırmalara birçok çeşit bulabilirsiniz. / Adres: Caddebostan Mahallesi, Caddebostan Plajyolu Sokak, No 1/G, Kadıköy - Telefon: 0216 385 69 98

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir