En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi Lahmacun Mekanları

İstanbul’daki En İyi Lahmacuncular – Toplam 15 Lahmacun Restoranı

Maydanozlu soğan, söğüş domates ve limon eşliğinde sunulan her yeri eşit pişmiş çıtır çıtır bir lahmacuna hayır diyebilen var mı? Böylesi bir lahmacun herkesin aradığı ama şehirde her yerde bulamadığı lezzetlerden.

Lahmacun, Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan ve çoğu kişi tarafından hem bütçe dostu hem de lezzetli olması nedeniyle çok sevilen bir yiyecek. Pratik bir yemek olması ise bonusu.

Her semtin, her mahallenin mutlaka favori bir lahmacuncusu vardır. Ama iyi lahmacun yapan usta eller bulmak her zaman nasip olmaz. Biz de bu çok sevilen lezzetin en iyilerini İstanbul’da nasıl bulabiliriz diye düşündük ve bundan böyle sürekli güncellenen, anlamlı bir liste yapmaya karar verdik. 

İşte İstanbul’da en iyi lahmacun yiyebileceğiniz yerler.

1.Maroof

Geniş alanı ve lüks tasarımlı konfor anlayışıyla Kurtköy’ün en iyi restoranlarından biri olan Maroof, mutfağından çıkan lezzetlerin yanı sıra fırın ürünleriyle de beğeniliyor. 4 çeşit lahmacunu bulunan Maroof’un özellikle kendi adını verdiği Maroof lahmacununu denemenizi tavsiye ederiz. 

Türkiye Restoran Rehberi’mizde bulunan Maroof hakkındaki detaylı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Yenişehir, Dedepaşa Cd No:34, 34912 Pendik/İstanbul
Tel: 05300333435

2.Karacebey Kebap Künefe

Maltepe’de yer alan Karacabey Kebap Künefe metrelik kebabı başta olmak üzere tüm kebap çeşitleriyle kebap severlerin ilgi odağı. Kebap lezzetleri kadar sevilen diğer lezzeti ise fırın ürünleri. Özellikle Karacabey özel klasik lahmacunu ve yaklaşık 1 metre uzunluğundaki efsane kürek lahmacununu denemenizi tavsiye ederiz. 

Türkiye Restoran Rehberi’mizde bulunan Karacabey Kebap Künefe hakkındaki detaylı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Cevizli, Bağdat Cad. No:571, 34846 Maltepe/İstanbul
Tel: 02164410506

3.Öz Kilis Kebap Salonu

Fatih’te en çok rağbet gören yerlerden biri olan Öz Kilis, küçük, salaş, eski bir esnaf lokantası. Bu zamana kadar var olmasının ve sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri ise senelerdir edindiği deneyim ile kaliteden ödün vermeden aynı lezzeti sürdürüyor olması. Öz kilis de yine kebapları kadar lahmacununun da İstanbul’a nam saldığı yerlerden. Sarımsaklı Antep lahmacununu ve özellikle de Kilis tipi lahmacunu henüz denemediyseniz mutlaka tavsiye ederiz. 

Öz Kilis hakkında daha ayrıntılı bilgi için Fatih’te Kilis Tava Nerede Yenir? Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Adres: Akşemseddin Mah, Bedrettin Simavi Sk. 5/A, 34080 Fatih/İstanbul
Tel: 02125234457

4.Halil Lahmacun

Halil Lahmacun, Kadıköy’ün sevilen lahmacuncularından. 1981 yılında Urfalı Halil Usta tarafından hizmete açılan mekan tam 43 senedir aynı yerde hizmet veriyor. Her Kadıköy mekanı gibi küçük, salaş, yoğun bir mekan. Yolu Kadıköy’den geçenlere Halil Lahmacun’un çıtır lahmacununun lezzetini denenmesini tavsiye ederiz.

Daha ayrıntılı bilgi için Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir? Halil Lahmacun başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sok No:26, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163370123

5.Seraf Restaurant 

Michelin İstanbul listesinde yer alan restoranlardan biri olan Seraf Restaurant şık tasarımı ve eşsiz lezzetleriyle İstanbul’un en iyilerinden biri. Birçok geleneksel lezzetin yeniden harmanlanmasıyla damaklarda unutulmayan tatlar bırakan Seraf, lahmacunu ile de oldukça iddialı bir lezzet çıkartıyor orataya. Tam buğday unundan yapılan hamurunun üzerine kuzu kaburga döş ve but etinden titizlikle ayıklanmış zırhla çekilen harcın yayılıp fırına verilmesiyle ortaya çıkan Seraf’a özel bu lezzetli lahmacunu denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Mahmutbey, Peyami Safa Cd. 38/D, 34218 Bağcılar/İstanbul
Tel: 02124455505

6.Köşkeroğlu

1946’dan beri Karaköy başta olmak üzere birçok şube ile müşterilerine hizmet veren Köşkeroğlu, tatlıları ile nam salmış bir restoran. Tatlısının yanı sıra Antep lahmacununun da bir o kadar başarılı olduğunu söyleyebiliriz.  Karaköy’e yolu düşen tüm lahmacun severlere tavsiye ederiz.

Adres: Hacımimi, Kemeraltı Cd. No:46, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 02122496340

7. Çığır Lahmacun

Çığır Lahmacun, Aksaray ve civarında herkesin bildiği iki katlı, salaş bir lahmacuncu. Çıtır çıtır lahmacunlarıyla İstanbul’da yenebilecek en iyi lahmacunculardan biri olan Çığır Lahmacun’u Aksaray’a yolu düşenlere tavsiye ederiz.

Adres: Aksaray, Sinekli Bahçe Ar. No:5 D:C, 34096 Fatih/İstanbul
Tel: 05455296078

8.Mustafalar Lahmacun Pide Fırını

Bakırköy’de küçücük bir dükkanda hizmet veren Mustafalar Lahmacun Pide Fırını, bol malzemeli çıtır lahmacunlarıyla Bakırköy’de nam salmış bir lahmacuncu. Vedat Milor’un da tavsiye ettiği yerlerden olan Mustafalar Lahmacun Pide Fırını’nı sadece iyi lezzet arayan lezzet avcıları için tavsiye ederiz.

Adres: Kartaltepe, İncirli Cd. No:38 D:C, 34145 Bakırköy/İstanbul
Tel: 02126604501

9.Hizmet Kardeşler

Hayatınızda yediğiniz en iyi lahmacunlardan birini yiyebileceğiniz bir lahmacuncu Hizmet Kardeşler. Güngören’de hizmet veren Hizmet Kardeşlerin lahmacunu sarımsaklı, soğansız ve her daim çıtır çıtır oluşuyla diğerlerinden ayrılıyor.  Yolu düşen lahmacun severlere tavsiye ederiz.

Adres: Merkez, İkbal Sk. No:6, 34164 Güngören/İstanbul
Tel: 02124352763

10.Tatbak

Tatbak, iyi lahmacun yiyebileceğiniz Michelinli bir başka mekan. 1960 yılından beri Nişantaşı’nda müşterilerine hizmet veren Tatbak, Gaziantep mutfağının en özel lezzetlerini sevenleriyle buluşturuyor. Bu lezzetlerden biri de yıllardır aslına sadık kalarak lezzetini kaybetmeyen, antep usulü sarımsaklı lahmacun. Tatbak özel lezzetleri arasında yerini alan bu eşsiz lezzeti denemenizi tavsiye ederiz.

Daha fazla bilgi için Nişantaşı’nda Lahmacun Nerede Yenir? Tatbak, Nişantaşı başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Adres: Teşvikiye, Akkavak Sk. 38/B, 34365 Şişli/İstanbul
Tel: 02122461306

11.Borsam Taş Fırın

Borsam Taş Fırın, Kadıköy’de herkesin bildiği ve yolunun en az bir kere geçtiği 3 şubeli bir lahmacuncu. Borsam, küçük, salaş olan mekanlarıyla sadece Kadıköy’de hizmet veriyor. Değişik bir bağımlılık var. Yanına sadece maydanoz ve limon veriliyor. (Gurme tavsiye: Masadaki toz isot, pul biber, maydanoz ve limon ile lahmacununuzu Nirvanaya taşıyabilirsiniz.) Güzel pişmiş, çıtır taş fırın lahmacununu lahmacun severlere mutlaka tavsiye ederiz. Lahmacunu dışında ayrıca kuşbaşılı pidesi de diğer bir başyapıtıdır. Deneyin, demek istediğimizi anlayacaksınız.

Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sok No:22, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163370504

12.Çıtır Pide ve Lavaş, Lahmacun

Beşiktaş merkezde, çarşıya çok yakın bir konumda yer alan Çıtır, İstanbul’un en iyi lahmacuncularından biri. Küçük, salaş bir mekan. Odun ateşinde lezzetli adı gibi çıtır çıtır lahmacun yemek isteyenlere tavsiye ederiz.

Daha fazla bilgi için Beşiktaş’ta En İyi Lahmacun Nerede Yenir? Çıtır Pide ve Lavaş, Lahmacun başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Adres: Türkali, Altıntaş Sk. No:34, 34357 Beşiktaş/İstanbul
Tel: 02122270169

13. Gaziantepli Mehmet Usta

Cerrahpaşa’da küçük, salaş, eski bir esnaf lokantası Gaziantepli Mehmet Usta Kebap&Lahmacun Salonu. Vedat Milor’un da tavsiye ettiği yerlerden biri olan Gaziantepli Mehmet Usta, yıllardır sevenleri için satır kıymasından yapılmış sarımsaklı enfes lahmacunlarını özenle pişiriyor. İç harcı kuru olmadan çıtır çıtır lahmacun yemek isteyenler için tavsiye ederiz.

Adres: Cerrahpaşa, Koca Mustafapaşa Cd. No:126, 34098 Fatih/İstanbul
Tel: 02125881606

14. Buketist Lahmacun, Mecidiyeköy

Buketist Lahmacun, Mecidiyeköy’de Diyarbakır usulü lahmacun yapan bir lahmacuncu. İstanbulda iyi pişmiş, çıtır lahmacun yemek isteyenlerin bir diğer uğrak merkezi. Mecidiyeköy’e yolu düşenlere açık ayran ile birlikte bu çıtır lezzeti denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Mecidiyeköy, Selahattin Pınar Cd. apt No:5, 34387 Şişli/İstanbul
Tel: 02122122970

15. İrfan Usta Lahmacun, Maltepe ve Kazasker

Türkiye’de lahmacunu çeşitleyen vegan ve vejetaryen opsiyonlarını da ortaya koyan İrfan Usta Lahmcun İstanbul’da en iyi lahmacun yapan mekanlar arasında zikredilen bir diğer lahmacuncu. İlk lahmacun restoranını 2013 yılında açıyor. O günden bu yana franchise vermeye de çalışıyor. Şu anda İstanbul Anadolu Yakası’nda Maltepe ve Kazasker’de şubeleri var.

Adres: Feyzullah, Bağdat Cad. no: 250/A, 34843 Maltepe/İstanbul
Tel: 0541 1757070

İstanbul’da en iyi lahmacun yiyebileceğiniz mekanlar listemiz şimdilik böyle. Listede bu mekan da kesinlikle olmalı dedikleriniz varsa yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekleriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir