Diğer ListelerLİSTELER

Kadıköy Caferağa Mahallesi’nde Nerede Ne Yenir?

Ağa ve paşa isimleri ile dolu güzide Kadıköy semtlerinde restoran ve büfelerin sayısı her geçen gün pıtrak gibi artıyor. Caferağa Mahallesi de hiç şüphesiz Kadıköy’ün bu güzide semtleri arasında en hareketli ve önde gelen mahallelerinden biri. 

Bu yıl bir ilke el atıp Kadıköy’ün tüm semtlerinde denediğimiz- sevdiğimiz, yıllar içerisinde oturmuş ve artık birer klasiğe dönüşmüş öne çıkan restoran ve büfeleri derlemeye karar verdik.

İşte size Kadıköy Caferağa Mahallesi’nde nerede ne yemeniz gerektiğine dair öne çıkan yerleri derlediğimiz lezzet dolu mekanlar.

1. Faruk’s Hot Dog 

Faruk’s Hot Dog, Amerika Chicago menşeli benmarilerinde buharlı pişirdikleri enfes sosislileri ile nam salan, Kadıköylülerin en çok rağbet ettiği yerlerden biri. Chicago’ya gitmeden Chicago usulü sosisli yiyebileceğiniz Faruk’s Hot Dog’da çeşitli ve lezzetli birçok sosisli deneyebilirsiniz.  Faruk’s Hot Dog’da büfe hardallı, sıcak salça soslu ve turşulu Classic Faruk sosislisi yiyebileceğiniz gibi damak alışkanlığınızın dışına çıkarak erimiş çedarlı blondie Faruk veya Türkiye’nin ilk guacamole sosisli sandviçi olan guacamole Faruk’u da deneyebilirsiniz.

Adres: Caferağa, Şevki Bey Sk. 46/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0533 406 20 43

Faruk’s Hot Dog hakkında daha ayrıntılı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

 

2. Asuman – Çikolata

Asuman, çikolata ve tatlıya doyamayanların kapıda sıra beklemeyi göze aldığı enfes tatlılarıyla insanı kendine müptela eden bir çikolatacı. Gerek özenle hazırlanmış el yapımı çikolataları olsun gerek birbirinden güzel kadın isimleriyle anılan çeşitli tatlıları olsun gerçekten çok başarılı. Adıyla bir olan Asuman tatlısının yanı sıra Feride, Feraye ve Mualla’yı henüz denemediyseniz mutlaka tavsiye ederiz.

Adres: Caferağa, Şair Nefi Sk. No:9/a, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 338 69 54

3. Korkmaz Büfe

Korkmaz Büfe, 1991 yılından beri yıllara meydan okuyan Kadıköy Caferağa Mahallesi’nin en sevilen büfelerinden biri. Küçük, salaş bir büfe olan Korkmaz Büfe’ye yolunuz düşerse mutlaka önünde sıra beklemeyi göze alıp dönerinden yemenizi tavsiye ederiz. 

Adres: Caferağa, Moda Cd. 120/8, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 337 52 10

4.Halil Lahmacun

Halil Lahmacun, 1980 yılından bu yana en iyi yaptığı işi yaparak Caferağa’da hizmet vermeye devam eden Kadıköy’ün en iyi lahmacuncularından. Halil Lahmacun, az çeşit daha çok özen ve kalite ilkesinden yola çıkarak müşterileri için sadece lahmacun ve peynirli pide yapıyor. Önünde kuyruk oluşturan lahmacununun sırrı Urfa’dan getirtilen salça ve biberin özenle hazırlanmış az yağlı kıyma ile soğansız bir şekilde buluşup incecik hamurun üzerine yayılmasında yatıyor. 

Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sok No:26, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 337 01 23

Halil Lahmacun hakkında daha ayrıntılı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

5. Sayla Mantı 

Sayla Mantı, lezzetinin kalitesini koruyarak senelere meydan okuyan Caferağa’nın en iyi mantı ve çi börek lokantası. Çeşitlendirmeye gitmeden, daldan dala atlamadan en iyi bildiği işi yapan ve ortaya harika bir iş çıkartan Sayla Mantı yıllardır ince bir işçilikle emek emek yaptığı mantısını mantı severlerle buluşturuyor. Caferağa Mahallesi’nde dolanırken mutlaka yolunuzu düşürmenizi Sayla’nın mantısını ve çi böreğini denemenizi tavsiye ederiz. 

Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sok No:26, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 337 01 23

6. Tamamen Organik Tost

Tamamen Organik Tost,  farklı bir tost deneyimiyle tosta  bakışınızı değiştirecek bir tostçu. Tamamen organik ürünler kullanılarak ekşi mayalı ekmeğe yapılan tostlarının lezzeti onu diğer tostçulardan ayrı bir yere taşıyor. Tuna melt, vegan tost, hindi füme tost, antrikot tost, Akdeniz tost ve çilekli tatlı tostu öne çıkan denenesi lezzetlerinen. 

Adres: Caferağa, Keresteci Aziz Sk. No:36 34710, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 449 96 00

Tamamen Organik Tost hakkında daha ayrıntılı bilgi için Türkiye Restoran Rehberi’mizde bulunan buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

7. Ekspres İnegöl Köftecisi

Ekspres İnegöl Köftecisi’nin köftesinin namını Kadıköy’e yolu düşüp de duymayanı ve bilmeyeni kalmamıştır herhalde. Kadıköy’ün kimliğini oluşturan değerli mekanlardan olan Ekspres İnegöl Köftecisi büyük küçük her yaştan müdaviminin göz bebeği. 1980’lerden beri üç nesildir müşterilerine hizmet veren Ekspres İnegöl Köftecisi lezzetli, küçük, sulu köfteleri ve yanında sunduğu acı sos, biber turşusu, patates kızartması ile müşterileri için her daim bir lezzet şöleni. 

Adres: Caferağa, Muvakkıthane Cd. No:13, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 336 15 20

8. Baylan

Kadıköy’ün kimliğini  oluşturan mekanlardan olan Baylan, 1923’den beri Beyoğlu’nda 1961’den beri de Kadıköy’de hizmet veriyor. Çikolata ve pastacılık alanında yılların birikimi ve deneyimine sahip olan Baylan bu anlamda kalitesinden hiç şaşmadan sevilen tatlılarını, pastalarını ve çikolatalarını üretmeye devam ediyor. Henüz denemeyen varsa mutlaka meşhur kup griye tatlısını, trüf pastasını, adisababayı ve şu karamela ballı pastasını denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Caferağa, Muvakkıthane Cd. No: 9/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 346 63 50

Baylan hakkında daha ayrıntılı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

9. Ali Muhiddin Hacı Bekir

1777’de açtığı Bahçekapı şubesiyle İstanbul’un en eski şirketi ve şekercisi olan Ali Muhiddin Hacı Bekir Kadıköy’de 1911’den beri hizmet veriyor. 2.5 asırdır aynı ailenin fertleri tarafından yönetilen Ali Muhiddin Hacı Bekir’de birbirinden lezzetli lokum, şekerleme, tatlı ve şerbet bulabilirsiniz.

Adres: Osmanağa, Muvakkıthane Cd. 6/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 336 15 19

10. Tatar Salim

Tatar Salim, ikramlık turşu ile nar ekşili salatası, açık ayranı, tandır lavaşı ve kuzu- dana oranı incelikle ayarlanmış döneri ile Kadıköy’ün en iyi dönercilerinden. Ataşehir’de de şubesi olan Tatar Salim, Kadıköy’e yolu düşen tüm döner severlerin deneyimlemesi gereken lezzetlerden.

Adres: Caferağa, İmamata Sk. No:7 D:3, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 550 56 56

11. Çay Tarlası 

Çay Tarlası, Moda’ya doğru çıkarken Dr. Esat Işık Caddesi’nde karşınıza çıkan enfes Karadeniz lezzetleri yapan küçük, şirin bir mekan. Çay Tarlası’nda tüm ürünler Karadeniz’den geliyor. Yolunuz Çay Tarlası’ndan geçtiğinde mutlaka kolot peynirinden yapılmış muhlama, Laz böreği, Akçaabat köfte, menemen ve kahvaltı tabağını denemeli, efsane lezzetteki çaylarını içmelisiniz.

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No:34, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0541 500 34 08

Çay Tarlası hakkında daha ayrıntılı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

12. Mars Espresso Cafe

Mars Espresso Cafe, Moda Caddesi Zuhal Sokak’ta bulunan özgün dekorasyona sahip kaliteli kahve tatlılarıyla keyifle oturabileceğiniz çok güzel bir kafe. Açık alanı da bulunan mekanın kapalı alanındaki incelikle seçilmiş obje ve eşyaları görülmeye ve deneyimlenmeye  değer bir ambiyans oluşturuyor. Özenle seçilmiş Afrika, Orta ve Güney Amerika kahve çekirdeklerinden hazırlanan zengin kahve çeşitlerinin yanı sıra tatlıları, sandviçleri, bowl ve vegan lezzetleri mutlaka denemeli.

Adres: Caferağa, Zuhal Sk. No:3, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0532 590 97 77

13. Viktor Levi Şarap Evi

Viktor Levi Şarap Evi, binlerce yıldır topraklarımızda süregelen şarap kültürünü yaşatan şarap evlerinden. Kurulduğu ilk yıllarda İstanbul’daki ilk üç şarap evinden biri olan Viktor Levi Şarap Evi, şarap severler için 1999 yılında yeniden dekore edilerek hizmet vermeye başladı. Kapalı alanı ve açık bahçe alanı bulunan Viktor Levi Şarap Evi’de zengin menüsüne eşlik eden şarap çeşitleriyle güzel ve keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Adres: Caferağa Mh Moda Cd. &, Damacı Sk. No:4, 34710 Kadıköy
Tel: 0530 975 75 23

14. Kutup Moda 

Kutup Moda, Kadiköy’de gürültü ve kalabalıktan uzak kalmak isteyenlerin tercih edebileceği kendine has tarzıyla mükemmel kokteyller hazırlayan salaş, sade, küçük bir kafe-bar. Çeşitli bira, şarap, viski seçeceği de olan Kutup Moda’da alkolünüzün yanına fırında humus, nachos ve edamameleri harika birer eşlikçi olacaktır.

Adres: Caferağa, Moda Mektebi Sk. No:26, 34710 Kadıköy/İstanbul

15. Turp Vegan &Vejetaryen

Turp Vegan &Vejetaryen, adından da anlaşıldığı gibi vegan ve vejetaryenlerin hatta ikisi de olmayıp  sebze sevenlerin rahatlıkla tüketebileceği bitkisel bazlı, sağlıklı lezzetler sunan bir restoran. Özellikle ürünlerini sokak lezzetlerinden ilham alarak hazırlıyorlar. Küçük, salaş bir mekan olan Turp Vegan &Vejetaryen’de bitkilerden yapılmış sucuk ekmek, istiridye mantarından yapılmış kokoreç, fermente soya fasülyesinden yapılmış Hatay dönerini yerken yediğinizin et olmamasına siz bile şaşıracaksınız. Ayrıca yolunuz düşerse her yerde kolay bulunmayan Antalya piyazını da denemenizi tavsiye ederiz. 

Adres: Caferağa Mh, Mühürdar Karakolu Sk. 12/B, 34800 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0539 575 84 25

Turp Vegan &Vejetaryen hakkında daha ayrıntılı bilgi için Türkiye Restoran Rehberi’mizde bulunan buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

16. Kebapçı İskender

Kebapçı İskender, 150 yıl önce ataları Mehmet oğlu İskender tarafından icat edilen İskender Kebabı’nı 4 nesildir müşterilerine sunan Kadıköy’ün en iyi iskender döner kebabını bulabileceğiniz bir restoran. İki katlı olan Kebapçı İskender’e ulaşım ise oldukça kolay. Kadıköy rıhtımda olan mekan PTT’nin hemen yanında. Yolu düşenler için el yapımı şıralarını da denemelerini tavsiye ederiz. 

Adres: Caferağa, Albay Faik Sözdener Cd. No:3, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 336 07 77

Kebapçı İskender hakkında daha ayrıntılı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

17. Kadim İşkembe Salonu

Kadıköy Serasker Caddesi’nde bulunan Kadim İşkembe Salonu, sakatat seven herkesin sakatatın birçok çeşidini bulabileceği harika bir lokanta. Masmavi duvarlarıyla iki katlı otantik bir tarza sahip Kadim İşkembe Salonu’nda işkembe, kelle paça, kuzu paça, beyran, çürük, tuzlama, karışık çorba gibi birçok çeşitte sakatat çorbası içebileceğiniz gibi arnavut ciğeri, kokoreç, tandırda kuzu kelle, beyin söğüş ve dil söğüş gibi sakatatları da deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kadim İşkembe Salonu’da zengin kebap ve tatlı çeşitleri de bulunmakta. 

Adres: Osmanağa, Serasker Cd. No:50, 34714 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 450 66 33

18. Tarihi Petek Büfe

Tarihi Petek Büfe, 1956’dan beri Bahariye’de hizmet veren gerçek anlamda tarihi bir büfe. Her sosyal sınıftan vatandaş’ın Kadıköy’de gezinirken rahatlıkla karnını doyurabileceği bu büfede lezzet çeşidi oldukça bol. Her öğüne uygun lezzetler üreten Tarihi Petek Büfe’de tost, sosisli, sandviç, patso gibi büfelerin en sevdiğimiz ürünlerini bulabilirsiniz.

Tarihi Petek Büfe hakkında daha ayrıntılı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Adres: Caferağa mah Bahariye cad, Sakız Gülü Sk. no:31/A, 34734 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 418 48 00

19. Fahri Konsolos

Fahri Konsolos, Kadıköy’ün hatta İstanbul’un en iyi kokteyllerini bulabileceğiniz küçük bir bar. Küçük diyoruz ancak burası şimdiye kadar küçük diye tanımladığımız mekanlardan bile daha küçük. Kapalı alanı bulunmayan mekanın salaş tarzına uygun dışarıda beş altı masası var. Soğuk havalar için dış mekan ısıtmaları mevcut. Her daim kalabalık olan Fahri Konsolos’un alametifarikası incelikle düşünülerek üretilmiş yaratıcı kokteyllerinde gizli. Kokteyl menüsü mevsimlere göre değişiklik gösterebiliyor ve buna rağmen oldukça geniş bir kokteyl yelpazesine sahipler.

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No. 30 D:C, 34710 Kadıköy/İstanbul

20. Reks Kokoreç

Adını, telaffuz ederken dahi içimizi cız ettiren Reks Sineması’ndan alan Reks Kokoreç Kadıköy’ün en iyi kokoreççilerinden biri. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık olan Reks Kokoreç’te İzmir usulü kokoreç ve halka kokoreç bulabilirsiniz. Kaliteli ve lezzetli kokoreçinin yanı sıra açık ayranı ve midye dolması da bulunmakta. 

Adres: Caferağa, Kadife Sk. No:1, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 338 91 83

Kadıköy Caferağa’da ne yiyebileceğinize dair lezzetli seçeneklerle dolu listemiz şimdilik böyle. Listede bu mekan da kesinlikle olmalı dedikleriniz varsa yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekleriz.

Şimdiden gidenlere afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir