En İyiler

Türkiye’nin En İyi Sucuk Markaları

Türkiye’nin En İyi Sucukları

Hiç şüphesiz biz sucuk sever bir toplumuz. Eğer bir Türk ailesinde her iki haftada bir kez yarım kangal sucuk pişirilmiyorsa bilin ki o ailenin yaşam damarlarından biri tükenmiş demektir. Üstelik bu durum hem Türkiye’deki aileler hem de Amerika ya da Almanya gibi yerlerde yaşayan gurbetçilerimiz için geçerli. İşte bu sebeple iyi sucuk Türkler için çok önemli.

Elbette hepimiz keşke evde kendi sucuklarımızı yapabilsek ama işte maalesef büyük şehirlerde sanayi devrimi görmüş kişiler olarak sucuğun öncelikle marka olduğu şehirlerdeki toplu üretim markaları tercih ediyoruz. Tamam kasap sucuğunu seviyoruz ama neticede markete bakkala gittiğimiz zaman belirli gıda yönetmeliklerinin yerine getirilmesi beklentilerimiz arasında birinci sırada geliyor.

Sucuk hepimizin bildiği gibi zor bozulan, fermente bir ürün. Yani zaten amacı bağırsağın içinde doldurulan kıymanın kendiliğinden içindeki baharatlarla birlikte pişmesi… Bu sebeple oldukça dayanıklı bir gıda. (At dolaba aylarca beklesin.) Açıkta 60-90 gün bile görür.

Efendim, onu bunu bilmeyiz, bize göre sucuk girmeyen Türk ailesinin evine doktor girer. Biliyoruz gönlünüzde birçok iyi sucuk yapan yer (en başta mahalle kasabınız) var. Ama maalesef hepsi bu yazıyı okuyan herkese ulaşabilecek potansiyele sahip değil. O yüzden evet, hazırsanız Türkiye’nin En iyi 7 Sucuk Markası’nı listeliyoruz…

1. Cumhuriyet Sucukları

Türkiye'nin En iyi Sucuklarından Biri Cumhuriyet Sucukları

1920’li yılların Afyon’lu kasabı Kara Mehmet Cumhuriyet’in kuruluş heyecanıyla birlikte (ne güzel!) dükkanın ismini Cumhuriyet koyar. Zamanla Cumhuriyet Kasabı özel formüllü sucuğu ile önce Afyonkarahisar’da daha sonra da tüm Türkiye’de tanınmaya başlar. Daha sonra babalarından el alan Ahmet ve Ömer kardeşler tıpkı babalarından öğrendikleri formülle Cumhuriyet sucuklarını Türk ve Dünya standartlarına uygun şekilde üretmeye devam ederler.

Bugün Cumhuriyet sucukları tüm Türkiye genelinde çeşitli bayilerde satılmakta ayrıca Afyon’a gelen kişiler için hediyelik ve Afyon’a özel bir ürün olarak sunulmaktadır. (Bizce Cumhuriyet sucuklarındaki kimyon biraz fazla baskın ama bu bizce tabii.)

2. Apikoğlu Sucukları

Türkiye'nin En İyi Sucuklarından Biri - Apikoğlu Sucuk

Türkiye’de sucuk denilince ilk akla gelen bir diğer marka da Kayserili Apikoğlu ailesinin doğal tarifi ile üretilen Apikoğlu sucukları. 100 yıllık geçmişe sahip olan Apikoğlu Sucukları 7-8 günlük bir fermentasyon süreci sonrasında raflardaki yerin alıyor. Dünyanın her yerinde aynı standartlara sahip olan Apikoğlu sucukları bugün Türkiye’de ve Dünyada birçok ülkede aynı hassas tarfile üretilmeye devam ediyor. Bizim de en çok tükettiğimiz ve tercih ettiğimiz sucuklar arasında.

*Amerika ve Kanada‘da yaşayan Türk vatandaşlarımız Apikoğlu sucuklarını bulabilirler  – Bu da bizden bonus olsun :) – (Amerika’da yaşayan eş, dost, akrabalarınızı müjdeleyebilirsiniz.)

3. İkbal Sucukları

1900’lü yılların başında Yıldız Sarayı’nda aşçı olan Salim Usta 1922 yılında kardeşi ile birlikte Afyon’a yerleşerek burada Zümrüt ismiyle bir lokanta açmış ve işletmeye başlamış. Rivayet o ki; 1934 yılında Atatürk’ün Afyon’u ziyareti sırasında Zümrüt lokantası Gazi Paşa’yı ağırlar ve yemeklere bayılan Mustafa Kemal Atatürk bu lokantanın isminin “Bahtı Açık” anlamına gelen “İkbal” olmasını ister.

İşte o günden beri İkbal’in bahtı açılmış gerçekten. Bugün İkbal her ne kadar bizim için hala bir “sucuk”markası olsa da; Türkiye’nin en büyük restoran zinciri, Termal Resort’u olan bir mekan ve AVM yatırımları yapan bir şirketler topluluğu… Allah yollarını açık etsin ama dediğimiz gibi bizim için İKBAL hala bir sucuk markası. Üstelik en iyiler arasında gördüğümüz bir sucuk markası.

*Amerika ve Kanada‘da yaşayan Türk vatandaşlarımız aşağıda İKBAL sucuklarını Amerikada bulabilir.  – Bu da ikinci bonusumuz olsun :) – (Amerika’da yaşayan eş, dost, akrabalarınızı müjdeleyebilirsiniz.)

4. Sarıtaş Sucukları

Türkiye'nin en iyi sucuklarından biri Sarıtaş sucukları

1946 yılında Ahmet Sarıtaş Üsküdar’da küçük bir kasap dükkanı ile işe başlar. Sucuk üretimi, et ve tavuk başlıca iştigal konuları arasındadır. O günden bugüne toplam 9 şube + yeni üretim tesisleri ile girişimci kasaplardan biri haline gelmiş. Elbette sucukları da aynı şekilde bu gelişimden nasibini almış durumda. Sarıtaşı ve başarısını tebrik ediyor, bir sonraki sucuk markamıza geçiyoruz.

5. Kayar Sucukları

Yukarıda bahsettiğimiz sucuk markalarına göre daha genç bir marka Kayar Sucukları ama gördüğünüz yerde affetmeyin ve hemen satın alın. 1985 yılında Ali ve Semih Kayar kardeşler tarafından Sakarya’da kurulan Kayar Sucukları bugün salam, sosis, kavurma ve pastırma gibi birçok ürün gamında üretimlerine devam etmekte.

6. Coşkun Sucuk

Üzerindeki inek ve altındaki yazısıyla adeta Teksas’a ait bir markaymış gibi duran Coşkun Et Mamüllerine ait Coşun Sucuk 1975 yılında kurulmuş. İstanbul ve Afyonkarahisar’da kendi besi çiftliklerine sahip olan şirketin sloganı ise “Kırmızın Adı”; yani Coşkun markası altında beyaz et bulamazsınız. Hal böyle olunca ürettikleri sucukta da iddialılar. Coşkun kangal sucuk gördüğünüz anda iki kere düşünmenize gerek yok.

7. Vedat Yanturalı Sucukları

Merkezi Balıkesir olan Yanturalı sucuklarının kurucusu ise Mehmet Yanturalı. 1953 yılında kurduğu şirketi Balıkesir ve civarında oldukça meşhur bir isim. Gerçek fermente ve geleneksel Türk sucuğu iddialarını taşıyan Yanturalı sucuklarını bugün İstanbul’da Kadıköy Çarşı’daki Ecevitler Gıda Pazarından satın alabilirsiniz mesela…

*Not: Bu yazıyı yazdıktan sonra Yanturalı Sucukları’nın ismi değişti. (Kardeşler arası durumlar diyorlar.) Vedat Bey Yanturalı gibi bir şey oldu. Ama lezzet ve formül aynı.

Afiyet olsun.

Türkiye’nin en iyi sucuk markaları yazımızı okudunuz eğer videosunu da bir göreyim derseniz buyrunuz, o da aşağıda;

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

78 thoughts on “Türkiye’nin En İyi Sucuk Markaları

 • Atila Çelik

  Çok teşekkürler.
  Bir Afyonlu olarak listenizde bu kadar Afyon sucuğunun olması hoşuma gitti.
  Zevklerin tartışılmayacağı olgusunu unutmadan, bu listede Afyon’un Merve ve Gül marka sucuklarının yer alması gerektiğini, hatta Afyon sucukları içinde Merve-Gül-İtimat’ın başı çektiğini düşünüyorum.
  Ne var ki, gene bir Afyonlu olarak, listenizde yer alan, pek kimsenin bilmediği Balıkesir’in YANTURALI sucuklarının RAKİPSİZ BİRİNCİ olduğunu teslim ediyorum
  YANTURALI SUCUKLARINI yedikten sonra başka hiç bir sucuğa itibar etmiyorum artık. Hemşehrilerim kusuruma bakmasın; ama benim kanaatim gerçekten bu.
  Yanturalıyı listeye koyduğunuz için tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.
  Sağlıcakla kalın

  Yanıtla
  • Biz teşekkür ederiz. Genel teamülde en çok tercih edilen markaları göz önünde bulundurduk biraz da. Yoksa muhtemelen daha ismini duyuramamış birçok sucuk markamız vardır. Önerileriniz için teşekkürler. Sevgiler…

   Yanıtla
  • Hanay

   Size ulaşma şansım varmı acaba Afyon dan sucuk markası isteyeceğim

   Yanıtla
    • ismail

     konyanin konet sucugu cok mukemmel. cok begendim. cumhuriyet sucugu cok tuzlu yada baharstli geldi bana.

     Yanıtla
 • Feridun Bingör

  55 senedir sucuk yiyen ve seven biri olarak doğru seçimler olduğunu söylemek isterim. Sadece Yantura’lının tek terde satılması sıkıntılı..

  Yanıtla
 • Kaya

  Listeniz gerçekten hoş olmuş lakin Yanturalı listenin en başında olması gereken bir sucuktur. Fiyatı biraz pahalı ama dikkat yanturalıyı yiyen dahada başka sucuk yemeyebilir kendisine bağımlı yapar likitide zorlar. Yalnız firma çok tuzu kuru. Mal göndermediği hatta başından savmaya çalıştığı zamanlar bile olmuştur. Müşteriye ilgi yok. Sadece sucuğa ilgililer galiba

  Yanıtla
 • pelin korkmaz

  Merhaba listenizde tercih ettiğim bir kaç sucuk olmuştu genel olarak beğendim ama Ahmet İpek sucuklarını atlamışsınız bence 7 az olmuş :) Afyon’a daha fazla torpil mi geçmek istemediniz.

  Yanıtla
 • Bengü

  Başyazici markası nasil acaba ?

  Yanıtla
 • Gokhan Ozsoy

  Boğaz da Çanakkale ne ise Sucuk da Afyon odur

  Yanıtla
 • Aziz Taştan

  Yanturalı sucukları lezzet açısından 1. sırada olması gerekir. Cumhuriyet ve ikbal sadece isim yapmış markalar.

  Yanıtla
 • Akif gerenli

  İyidir yanturalı, egetürk, itimat, ahmet ipek gibi sucuklar ama ne olacak bu fütursuz kullanılan nitritler nitratlar, sodyum benzoatlar, potasyum sorbatlar.
  Kimyasal bomba gibi bunlar!
  Çabuk kuruyan büzüşen kahverengileşen, kesince dağılan ama sadece baharat ve etle yapılan sucuklara yöneldim mecburen.

  Yanıtla
 • Rifat

  Sucuğun anavatanı kayseri başyazıcı ve şahin sucuklarını neden yazmadınız acaba

  Yanıtla
 • YILMAZ GÖKMEN

  yanturalı tek gecerım mehmet amca kalıteden asla tavız vermez

  Yanıtla
 • YILMAZ GÖKMEN

  sıralama bellı yukarıda yazanlar guzel markalar ama yanturalı cok farklı mehmet beyın derdı buyumek degıl o yuzden kalıte 20 numara

  Yanıtla
 • Mustafa

  Kanadadaki yedigim ikbal sucuklar berbat lastik Gobi. Sahin yada cumhuriyet sucuklarini buraya getirmeleri lazim

  Yanıtla
 • Burak

  Piyasa sucuklarını değil kasap ve ev tipi sucukları tercih eden biri olarak, size Karavamuşlar sucuğunu tavsiye ederim. Çocukluğunuzun sucuğunu hatırlayacak ve bana teşekkür edeceksiniz.

  Yanıtla
  • Tamer

   Karavamuşlar Sucuğunu nereken, nasılsatın alabilirim, ya da denemek üzere bana ön ödeme karşılığı alıp kargoyla gönderecek fedakar bir arkadaş olabilir mi? Çok makbule geçer, 62 yaşımdayım ve eski tadlar bana ilaç gibi eliyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

   Yanıtla
   • metin erten

    Ekim/2019 tarihinde Kayseri seyahatim esnasında tavsiye üzerine dağ yolunda Karamavuşların imalathanesine kadar gittim boşuna gitmişim ekşimiş eti bile müşterisine sucuk diye satabilen esnaf olamamış bakkal zihniyetli bir kangal sucuğun hesabını hala yapan aç kişiler. Evet ben de 62 yaşındayım eski tatlar benim içinde çok önemli ancak ismi olup kendisi olmayan bu sucukçu için büyük bir hayal kırıklığına uğrarsınız bilin isterim.

    Yanıtla
 • Geri bildirim: Susurluk'ta En İyi Susurluk Tostu Nerede Yenir? Düzdağ Tost, Susurluk, Balıkesir - | Harbi Yiyorum

 • Tamer

  Adrsi aldım teşekkürler

  Yanıtla
 • Emre

  Listedeki ve yorumlardaki tüm yorumlara katılıyorjm bir sucuk sever olarak. Sizlere enbüyük tavsiyem Akhisar Nar-ı Beyaz sucugu öneririrm. Bana sonsuza kadar dua edersiniz . İnternet siprşleride var

  Yanıtla
 • Bilge

  Yanturalı en iyisi bence…

  Yanıtla
 • Burak

  Ege Tire’yi kimsenin yazmamış olması çok ilginç. Yanturalı ile zirveye rahat oynar, İkbal / Cumhuriyet rakip olmaz.. deneyiniz, denetiniz..

  Yanıtla
 • Veli Yaşar

  Ben de sucuksever bir kişi olarak farklı sucukları denemekteyim.Şimdiye kadar sucuk markaları arasında Yanturalı sucuklarının kokusunu ve lezzetini beğenmiştim.Ancak birkaç gün önce de Karamavuçlar sucuğunu deneme fırsatım oldu.Gerçekten çok lezizdi.ve 40 yaşın üzerindeki insanlar bilirler.Eskiden sucuklar tavada dağılır ve buram buram kokardı.İşte Karamavuçlar sucuğu bu eski tavada dağılan sucukları andırıyordu.Çok hoşuma gitti.Yağ kullanmadan mangalda veya tost makinesinde pişirildiğinde gerçekten bir sucuk kokusunu alıyorsunuz.Yağ oranı da abartılı değildi.ediyorum.İnternet üzerinden sipariş verdim.Gerçek damak tadını arayanlara şiddetle tavsiye ediyorum..En azından daha güzelini bulana kadar şu an favorim.

  Yanıtla
 • mustafa

  kayar sucuk eskiden kaliteliydi şu an sucuk demeye şahit lazım.daha 2 gün evvel aldım sosis gibi içi pespembe,lastik gibi ve kokusu iğrenç.ki birde 57 tl kilosu.

  Yanıtla
 • SÜLEYMAN

  SİZ DAHA İZMİR SELÇUKTAKİ GÜLDİKEN SUCUKLARINI TATMAMIŞSINIZ.TAMAMEN DOĞAL %100 FERMENTE KASAP SUCUĞU.DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİM,DİKKAT ALIŞKANLIK YAPAR,,,

  Yanıtla
 • Özkan çolak

  Sucuk eskiden nasil yapiliyorsa simdide oyle yapiyoruz.%100 dana eti,%100 doğal bağırsak,katki maddesi yok,çocuklugunuzun lezzetini tekrar tatmak istiyorsaniz arayabilirsiniz
  0544 535 39 49

  Yanıtla
 • Koray Kaya

  Butik bir işletmesi olan Sabanoglu özellikle denizli ve Antalya bölgesinde de seveni çok olan bir sucuk sosis üreticisi.
  Tavsiye ederim..

  Yanıtla
 • Geri bildirim: 2017 Yılında Yediklerimizin Harbi Değerlendirmesi - | Harbi Yiyorum

 • Serdar Özelmas

  Ben de uzun süredir peynir ve sucuk üzerine lezzet denemeleri yapıyorum. Edirne Osmanlı köyü kooperatifinin sucukları enfestir. Köyün içinde bulabileceğiniz gibi, Selimiye Camiinin yanındaki caddede bulunan kooperatife ait kasap dükkanlarından da edinebilirsiniz. Bir deneyin derim.

  Yanıtla
 • ayca

  Merhaba bu belirttiğiniz sucuklarda hiçbir katkı maddesi yok mu nitrit gibi. Kasap sucuğumu. Eğer katkısızsa almak isterim. Nasıl alabilirim

  Yanıtla
 • İSMAİL

  Afyon Şuhut Acemoğlu sucuğuda şahane bir sucuk şiddetle tavsiye ederim.

  Yanıtla
 • irem

  Yanturalı %100 listenin bir numarası olmalı. Bir sucuğun içinde hiç mi katkı maddesi tadı gelmez, hiç mi mideyi rahatsız etmez. Ancak şirkette değişim oluyormuş, isim değişikliğiyle devam edeceklermiş, bir süre de piyasada bulunamayacakmış, müptelalarına duyurulur

  Yanıtla
  • Bahar Eken

   çok haklısınız. 3 sene önce keşfettik.Gerçekten mükemmel.Vedat Yanturalı olduktan sonra da aldık. Hiç değişiklik yok aynı lezzet. ve Hijyen umarım hiç değişmez.

   Yanıtla
 • Yücel

  Cumhuriyetin eski kalitesi Yok bence eskisi gibi değil

  Yanıtla
 • Tuncay

  Mehmet Yanturalı vefat etti. Şuan satış ve üretim yok

  Yanıtla
 • Tuncay

  Gerçek ve hiçbir koruyucu zararlı madde içermeyen%100 doğal hani o eskiden çocukluğumuzda yediğimiz sucuğu arıyosanız Kastamonu Tabakoğlu sucuğu zaten pastırmada 1 numara sucukları da öyle ancak en son Fiyatı 90₺ TL

  Yanıtla
 • Dilan Biçen

  Daha önce AZİZOĞLU SUCUK denediniz mi ? Denemediyseniz lütfen bu listeyi yapma hakkınız yok.. %100 DANA % KALİTE. BURDUR, ANTALYA, İSPARTA bölgesinin en çok tüketilen sucuğu.

  Yanıtla
  • Zeliha Özgür

   Evet neredeyse bir asırdır sadece sucuk üretirler ve nefaseti mükemmeldir kalite zaten muhteşem deneyin yanılmazsinız
   Bu firmayı sürdürebilir kalitesinden dolayı kutluyorum iyi bir alkışı hak ediyor

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Türkiye'nin En İyi Pastırma Markaları - 2018 -

 • SENOL ALCAYLİ

  Eskişehir’liyim,size bu yöreden tavsiye edebileceğim klasik yapım ve doğal sucuk markası İMREN .

  Yanıtla
 • Cihad Bütün

  Bide elazığ katip oğlu sucuğu denemenizi isterim baya iddalı ve meğenmiyen daha görmedim

  Yanıtla
 • Özgür

  Bahsettiğiiniz sucuklar hep reklamı güçlü markalar
  afyona uğrarsanız İbrahim Mazlum sucuklarını denemenizi tavsiye ediyorum fiyat olarak burdaki markaların bi tık altında ve lezzeti muhteşem

  Yanıtla
 • Songül

  Başyazıcı,şahin bunları nasıl es geçersiniz

  Yanıtla
 • veli yasar

  Osmaniye’nin Kadirli ilçesinin “Kalenderoğlu” sucukları da mükemmel bir lezzet gerçekten.Yağı az,tavada ve ızgarada dağılır,ekmek arası ve yumurta ile yapıldığında enfes bir tadı var.İnsan;sucuk budur işte diyor.Bence Yanturalı’dan birkaç tık üstün diyorum.Geçenlerde 4 kg aldım.Daha iyisini bulabilir miyim sanmıyorum.Şunun içi bunu yazdım Kadirli’de onlarca el yapımı sucuk markası var ama bu en güzeli.Afiyet olsun

  Yanıtla
 • Mustafa A Öztürk

  Cumhuriyet ve Ibrahim Mazlum sucuklari bunlarin yaninda Merve Sucuklari İTimat sucuklari portakalogullari ipek sucuklari Afyonun en taninmis sucuk markalari Cumhuriyet sucuklari baharati baskindir.Ben bir Afyonlu olarak Ibrahim Mazlum tek gecerim.Sonra Merve sucuklari da harika bir sucuktur.Bunlarin bahartlari daha az…Ama cogu kiside söyluyor yorumlarinda Cumhuriyet eskisi gibi degil diye.Marka markadir.Damak tadi alisan baska sucuk yiyemez.Iste Cumhuriyet Ipek sucuklarida boyle birseydir.Saygilarimla…

  Yanıtla
 • plant

  sallamayın bu sucukların hepsi berbat bir sucuk varsa o da şahin

  Yanıtla
 • Kayseriyi cekemeyenler nasilda belli ediyolar kendilerini sucuk ve pastırma asırlarca kayserinin bunu küçük çocuğa sorsalar kayseri der :))

  Yanıtla
 • mvsmlk

  Aykacan sucuk, pastırma ve kuru et ürünlerini şiddetle tavsiye ederim. Daha önce Cumhuriyet Sucukları kullanıyordum ancak Aykacan Sucuğu deneyince bir tık öne çıktı. Firma Niğde de ancak tüm Türkiye ye ücretsiz kargo ile sipariş gönderimi yapıyor. Doğal evlik sucuk lezzeti arayanlar deneyebilir.

  Yanıtla
 • Yusuf

  İkbalin cumhuriyetin tadı yok artık. Ahmet ipek ve goca şaban sucukları çok iyi

  Yanıtla
 • Ahmet Koca

  Herkes yukarıda tavsiyede bulunmuş ancak bir kere Işıl İşlem Görmüşleri ağzınıza dahi almayın Aykacan, Azizoğlu, İtimat, Şabanoğlu v.b. bunlar tadı güzel olsa dahi yenmez Cumhuriyet Şahin İkbal Başyazıcı Ahmet İpek vs. bunlar Türkiyenin her yerinde bulunan kurumsallaşmış bolca koruyucu katkı maddesi içeren sanayi sucukları Yanturalı koruyucu madde içerir denedim tadı bunlara göre güzel ancak ağızda küçük parçalar kalıyor çiğnenmiyor ve insanın boğazından geçmiyor tükürmek zorunda kalıyorsunuz. Bunlara göre Apikoğlu yeşil etiketli olan hepsinden daha iyidir. Ege Tire ve Narı beyaz sucuklarını denemedim yorum yapamam. Gelelim tavsiye edilen diğer sucuklara
  1- Karamavuşlar gerçekten kaliteli bir sucuk ancak içinde bazı yöresel baharatlar var herkesin seveceği türden değil ben sevemedim ancak deneyen bazı yakınlarım beğendi.
  2- Tabakoğlu benim denediklerim içende en iyisi etin kalitesi tadı baharatı herşeyiyle kaliteli koruyucu içermiyor Fermente sucuk tek kusuru var o da fiyatı 110 TL/kg bence değer

  Yanıtla
 • Erdal

  Bir Bigalı olarak söyleyebilirim ki Türkiyenin en lezzetli eti Çanakkalenin Biga ilçesindedir Google’dan arandığında çıkar bu araştırmayı aktüel dergisi 2010 yılında yaptı ve buradaki kasapların en meşhuru da KORKMAZ ET ve haliyle sucukları da lezzet konusunda 1.numara tavsiyem yolunuz düşerse kesinlikle deneyin.

  Yanıtla
 • Emir

  Ben çok sucuk yedim. Gurme değilim ama en sevdiğim sucuk Kütahya yakacı sucukları. Efsane özelliklede yağı!

  Yanıtla
 • Mehmet AKGÜL

  Merhaba,
  Samsunda üretim ve satış yapan bölgede Kahvaltinin Kalbi olarak tanınan “Çamlıdağ Şarküteri” firmasını da keşfetmeniz de fayda var.
  1931 yılından beri şarküteri alanında faaliyet gösterip sucuk, pastırma, kavurmak başta olmak üzere %100 kırmızı etten üretim ile güvenilir bir firmadır. Şu anda Samsunda 1 fabrika (üretim) ve 9 şubesi ile şarküteri&kahvaltı restorant hizmeti vermektedir.
  Saygılar.

  Yanıtla
 • Uğur

  Yemediğim sucuk kalmadı.Eskisehir Sivrihisar dövme sucuk en iyi sucuk bence lezzet olarak.Tabi orada da bir kaç marka var en güzeli sivet orta acılı mükemmel bir lezzet tavsiye ederim

  Yanıtla
 • salih

  sucuk denildiğinde bizde gelenek, ahmet ipek :)
  afyonun meşhur sucuğunu nasıl atladınız hayret.

  Yanıtla
 • Mehmet

  Eğer yolunuz düşerse İstanbul Çatalca kestanelik köyünde İstanbul kasabı ve kestanelik kasabınının sucuklarını denemenizi tavsiye ederim

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Yemeklerin Bozulmasını Önlemenin 12 Yolu | Harbi Yiyorum ®

 • emre

  NİGDE aykacan sucuk tartismasiz bu listeyi sallar deneyin farki gorun.

  Yanıtla
 • M.Sinan Mungan

  Paylaştığınız tüm marka sucukların arasında en beğendiğim lezzet APİKOĞLU…Ancak uzun zamandır katkısız sucuk yemeye yöneldiğim için artık bu markaları tüketmiyorum.

  Size 2 tane doğal sucuk üreten firma önereceğim; ikisi de birbirinden lezzetli; deneyin pişman olmayacaksınız:

  1-) Eşimin memleketi olan Pazaryeri (Bilecik) ilçesinin kasabının ürettiği sucuk…Hem lezzeti hem de fiyat/performansı kesinlikle çok iyi olup @ozbogazicipazaryeri instagram hesabından sipariş verebilirsiniz.

  2-) Diğer firma ise üretimini Gümüşhane’de yapan ama Cevizlibağ’da da küçük bir şarküteri dükkanı olan Gümüşnur Et…Aşırı doğal Türk sucuğu mottosuyla hareket eden firmanın sucuğunda hiçbir katkı bulunmamasına rağmen lezzeti de bir o kadar mükemmel…@gumusnuret instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

  Yanıtla
 • Fidel Gastro

  BU markaların hepsini tattım. Ancak benim bir numaram Yanturalı’dır (Yeni adı Vedat Bey Sucukları), sonrasında Tire ve İmamoğlu gelir.

  Yanıtla
 • En berbat sucuk Şahin sucuğu kimyon oranı çok yüksek. En iyi sucuk Torku Cumhuriyet sucukları çevremdeki insanlarda benim gibi düşünüyor.Torku ve Cumhuriyet damak tadımıza hitap ediyor.

  Yanıtla
 • Canet

  Çanakkale türkmenli sucuğu deneyeneniz var mı?

  Yanıtla
 • Canakklae türkmenli sucuğu deneyeneniz var mı

  Yanıtla
 • Sami

  Ben kayseriliyim sucuk damak tadına hitap eder yüzde yüz et sucuk Karamavuşlar kendi yağında pişirmeniz gerekir fabrikasyon sucuklar içerisinde Cumhuriyet sucuğu tek geçerim pastırma da Kastamonu tabakoğlu pastırma

  Yanıtla
 • ahnuba

  Başta Cumhuriyet, Torku, İkbal, Erciyes, Başyazıcı, gibi büyük marketlerde satılan markalı sucukları hep denedim. Hiç birinden çocukluğumda yediğim sucuk tadını alamadım. Yağa koyduğunuzda ortaya et değil de soya fasulyesi küspesi gibi bir atık kalıyor. Damak zevkimi okşayan Şahin sucukları bile artık bozulmaya yüz tutmuş. Bir tanıdığın evinde tadına doyum olmayan bir sucuk yedim ki karışım oranlarını vermediler. Bundan sonra sucuğumu evimde kendim üretmeye karar verdim.

  Yanıtla
 • Erkan

  Sucuk ta CERRAHPAŞA yı tek geçerim. trendyolda aratın direk çıkıyor. adam gibi sucuk yapmışlar.

  Yanıtla
 • Fikret

  Cerrahpaşa Sucuk, Hijyenik Yıldızlar 2022 Ödülü’nü Kazandı?
  “Cerrahpaşa Sucuk, Hijyenik Yıldızlar 2022 Ödülü’nü Kazandı”

  Türkiye’de son dönemde lezzeti ve kalitesiyle öne çıkan Cerrahpaşa Sucuk markası, Türkiye’nin En Kaliteli Sucuk, Türkiye’nin En lezzetli Sucuk, Türkiye’nin En iyi sucuk unvanlarına koştuğu dönemde bir kez daha başarısını tescillemesine yarar sağlayan, Türkiye Et Ürünleri Denetim Bölge Müdürlüğü tarafından verilen Hijyenik Yıldızlar 2022 ödülünü kazandı. Bu ödül, Cerrahpaşa Sucuk markasının ürün kalitesi ve hijyen konusundaki hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu.

  Cerrahpaşa Sucuk markası, daha önce Türkiye’nin en kaliteli fiyat ve performans gıda ürünü seçilerek başarısını taçlandırmıştı. Planlama Müdürü Emre Arabacı, ” Türkiye’nin en Güvenilir Sucuk Markası olmanın yanı sıra 2023 hedeflerimiz arasında Türkiye’nin dört bir yanında tanınan En İyi Sucuk bir markası olmak var. Bu başarıları, tüketicilerimizin bizimle olan güvenini arttırmak için bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

  Cerrahpaşa Sucuk, markasının kalitesi, ürünlerinin Köy Lezzeti ve hijyenik üretimi ile bilinirliği artıyor. Cerrahpaşa Sucuk, bu başarısını Doğal Bağırsak Sucuk ve Dana Sucuk Tadında üretimine olan bağlılığına borçlu olduğunu belirtiyor.

  Cerrahpaşa Sucuk markası, tüketicilerin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için ARGE çalışmalarına da önem veriyor. Şirketin En iyi Dana Sucuk ve En Kaliteli Dana Sucuk hedefleri üzerinde yürüttüğü çalışmalar, yeni lezzetler ve ürünler sunarak tüketicileri memnun etme hedefine katkı sağlıyor.

  Türkiye’de gıda sektörünün en yeni oyuncularından biri olmasına rağmen şimdiden En İyi Sucuk ve En Kaliteli Sucuk olma yolundaki gayretleri bizlere Cerrahpaşa Sucuk markasının, başarıları ile önümüzdeki dönemlerde sıkça karşımıza çıkacağını fark ettiriyor..

  #Htvhaber2023

  Yanıtla
 • Hakan Cömert

  Sucukta bu kadar hile oluyorken bu markaya güvenmenin tek sebebi Cerrahpaşa ismi olabilir. başka bir bilgim yok. araştırmak lazım

  Yanıtla
 • Okan

  Cerrahpaşa food technologies, İstanbul üniversitesini yanina almış. Kalitesi ve lezzeti mükemmel. Herkese öneririm.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir