Alaçatı’da En İyi Türk Kahvesi Nerede İçilir? İşte Kahve, Çeşme, İzmir

Alaçatı sokaklarında festival, etkinlik v.b. yokken gezmek epey keyifli. Festival zamanlarında Walking Dead ortamına dönen Alaçatı işkencesi ise tam bir fiyasko. Esnafın yüzü gülüyor diyeceğiz ama dükkanı parçalamak isteyen eller görünce aslında işin doğrusu esnafın yüzü düşüyor.

Bu yüzden Alaçatı’yı keyfince dolaşmak lazım. Biz de öyle yaptık.

Daha önce de Alaçatı ziyaretlerimiz oldu; ancak bir türlü Çeşme Alaçatı yazılarımızı başlatacak anahtarı bulamamıştık. (Biliyorsunuz heyecanlanma eşiğimiz yüksek) Alçakgönüllü gibi duran janjanlı elitist restoran çok, ama biz daha çok sokak lezzetlerinin peşinde seyr-ü sefere daldık.

Tam da bu noktada kalabalıktan çok uzakta İşte Kahve ve sahibi Soner beyle tanıştık. Aslında oraya gitme amacımız da başkaydı. (Yazının sonunda anlayacaksınız) Lakin Soner bey “İlla kahvem de kahvem!” deyince biz de dedik ki “Getir bakalım!”

Alaçatı'da En İyi Türk Kahvesi Nerede içilir? Çeşme, İzmir

Lakin getirdi de. Direk “Süphanallah” savurduk. Zihnimizde Kimmeryalı Conan’dan şu replikler belirdi “Şunu bilin ki prensim, kabaran okyanusların Atlantis’i ve onun görkemli kentlerini yutmasından sonra dünyasa o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı.” İşte öyle kabarmış bir kahve, varın siz düşünün; ne hallere gark olduk.

İşte Kahve’de içtiğimiz kahve direk hayatımızda içtiğimiz en iyi üç Türk Kahvesi sırasına oturdu tabii.

Yahu öyle bir kahve ki içiyorsunuz kahve alttan biri üflüyormuşçasına yine kabarıyor. Ne koydun içine mübarek? Soner bey, “Ruyşen, ruşen” falan diyor ama hiç ilgilenmiyoruz. Geçtik oraları…

[wdi_feed id=”1″]

Bu kahve çok iyi olmuş. Soner beye sarılacağız ama falımızda çıkmadığı için harekete geçemiyoruz.

Türk kahvesi konusunda Çerkesin Kahvesi, İşte Kahve ve Mandabatmaz. İşte en iyi üçümüz.

Bu üç kahve de şu 7 günlük hafızamızda sonsuza kadar yer ediyor. Şükrediyoruz.

Şimdi diyeceksiniz ki burada sadece Türk kahvesi mi var? Hayır şanslısınız; burada Alaçatı’nın sosyetik değil gerçek söğüşünü de yiyebilirsiniz.

Umulur ki siz de bizim gibi söğüş ararken, Türkiye’nin en iyi Türk Kahvesini bulanlardan olursunuz.

Vesselam.

Alaçatı'da En İyi Türk Kahvesi Yapan Yer - İşte Kahve

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

One thought on “Alaçatı’da En İyi Türk Kahvesi Nerede İçilir? İşte Kahve, Çeşme, İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir