BalıkesirTürk Kahvesi

Cunda’da Türk Kahvesi Nerede İçilir? Taş Kahve, Cunda, Ayvalık

Aslında aşikar olan bir şeyi yazıyoruz. Cunda’ya gelip de Taş Kahve’de bir Türk kahvesi içmeden dönecek olursanız tavafınız eksik kalmış sayılacak, hele “Cunda’da Taş Kahve’ye uğramadım!” derseniz herkes size bir tuhaf bakacaktır. Hatta bırakın tuhaf bakanları, direk Allah çarpar!

Bu tuhaf bakanlar da haklılar tabii. Taş Kahve’nin duygu yüklü geçmişini anlatmayacağız ama her tarafı tarih kokan, içeride balıkçı amicoların, yaşlı delikanlıların, gönlü geniş şairlerin, yazarların, çalışanların ve misafir ömürlerin olduğu bu yapıyı kimse görmezden gelemez.

Hadi diyelim ki görmezden geldiniz. O zaman zaten bilin ki ya insanlığınızı bir yerde unutmuşsunuz ya da sevgisiz büyümüşsünüzdür. (Kesin bilgi)

Cunda'da Dibek Kahvesi Nerede İçilir?

Evet. Taş Kahve’nin önemi hakkındaki peşrevden sonra gelelim Taş Kahve’ye…

Öylesine bir yapı ki geniş tavanı, Cunda denizinin tüm saatlerini izleyen cephesi, aşağıya sarkık aynaları, standart ebatta olmayan eski ahşap masaları, avizeleri, yaşlıları ve diğer her detayı ile Cunda var olduğu sürece var olacak ve Cunda’ya anlam katacak bir yer Taş Kahve.

Ha anlam katmayacağını düşünüyorsanız bilin ki ya siz insanlığınızı bir yerde unutmuşsunuz ya da sevgisiz büyümüşsünüzdür.

Evet. Taş Kahve‘nin anlamından bahsettikten sonra gelelim Taş Kahve’ye…

Şimdi siz etrafta bir sürü balık restoranı görecek ve belki de onlarda yemekler yiyip içkiler içeceksiniz. Ancak şunu unutmayın. Sadece bir kahve parasına Cunda’nın keyfini, dinginliğini süreceğiniz yegane yer de yine Taş Kahve olacak.

İnsanım diyen Taş Kahve’yi sever yahu! Eski sandalyelerine oturup bir kahvesini içer. Zamanı durdurur.

Daha ne diyelim? İnsanlığımızı mı bırakalım burada?

Oturun için. Oh mis!

Taş Kahve Cunda

Taş Kahve
Sahil Boyu. No:20 Cunda – Ayvalık
Tel: 0266 327 1166

 

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Cunda’da Türk Kahvesi Nerede İçilir? Taş Kahve, Cunda, Ayvalık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir