Ana Sayfa Türkiye Balıkesir Cunda’da Türk Kahvesi Nerede İçilir? Taş Kahve, Cunda, Ayvalık

Cunda’da Türk Kahvesi Nerede İçilir? Taş Kahve, Cunda, Ayvalık

2834
2
Paylaş
Türk Kahvesi - Taş Kahve Cunda

Aslında aşikar olan bir şeyi yazıyoruz. Cunda’ya gelip de Taş Kahve’de bir Türk kahvesi içmeden dönecek olursanız tavafınız eksik kalmış sayılacak, hele “Cunda’da Taş Kahve’ye uğramadım!” derseniz herkes size bir tuhaf bakacaktır. Hatta bırakın tuhaf bakanları, direk Allah çarpar!

Bu tuhaf bakanlar da haklılar tabii. Taş Kahve’nin duygu yüklü geçmişini anlatmayacağız ama her tarafı tarih kokan, içeride balıkçı amicoların, yaşlı delikanlıların, gönlü geniş şairlerin, yazarların, çalışanların ve misafir ömürlerin olduğu bu yapıyı kimse görmezden gelemez.

Hadi diyelim ki görmezden geldiniz. O zaman zaten bilin ki ya insanlığınızı bir yerde unutmuşsunuz ya da sevgisiz büyümüşsünüzdür. (Kesin bilgi)

Cunda'da Dibek Kahvesi Nerede İçilir?

Evet. Taş Kahve’nin önemi hakkındaki peşrevden sonra gelelim Taş Kahve’ye…

Öylesine bir yapı ki geniş tavanı, Cunda denizinin tüm saatlerini izleyen cephesi, aşağıya sarkık aynaları, standart ebatta olmayan eski ahşap masaları, avizeleri, yaşlıları ve diğer her detayı ile Cunda var olduğu sürece var olacak ve Cunda’ya anlam katacak bir yer Taş Kahve.

Ha anlam katmayacağını düşünüyorsanız bilin ki ya siz insanlığınızı bir yerde unutmuşsunuz ya da sevgisiz büyümüşsünüzdür.

Evet. Taş Kahve‘nin anlamından bahsettikten sonra gelelim Taş Kahve’ye…

Şimdi siz etrafta bir sürü balık restoranı görecek ve belki de onlarda yemekler yiyip içkiler içeceksiniz. Ancak şunu unutmayın. Sadece bir kahve parasına Cunda’nın keyfini, dinginliğini süreceğiniz yegane yer de yine Taş Kahve olacak.

İnsanım diyen Taş Kahve’yi sever yahu! Eski sandalyelerine oturup bir kahvesini içer. Zamanı durdurur.

Daha ne diyelim? İnsanlığımızı mı bırakalım burada?

Oturun için. Oh mis!

Taş Kahve Cunda

Taş Kahve
Sahil Boyu. No:20 Cunda – Ayvalık
Tel: 0266 327 1166

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here